Nowości

Kleje montażowe Soudal T-REX wzmocnione włóknami syntetycznymi

07.11.2014

Supermocne, nadzwyczaj wytrzymałe i wielofunkcyjne - to najważniejsze cechy nowych klejów montażowych SOUDAL z serii T-REX. Wzmocnione włóknami syntetycznymi wykazują trwałość i siłę spojenia, umożliwiając mocowanie elementów budowlanych i materiałów dekoracyjnych do większości rodzajów gładkich i porowatych powierzchni. 

W odróżnieniu od standardowych klejów montażowych na bazie wodnej czy kauczuków syntetycznych, serię nowych klejów T-Rex firmy SOUDAL oparto na innowacyjnej formule wzmocnionej włóknami syntetycznymi. Produkty charakteryzuje bardzo wysoka siła spojenia początkowego, doskonała przyczepność do większości rodzajów podłoży budowlanych oraz możliwość stosowania w pracach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

T-REX klej montażowy bezbarwny to wzmocniony włóknami syntetycznymi klej montażowy na bazie dyspersji akrylowej, charakteryzujący się wysoką siłą spojenia początkowego (> 125 kg/m2) i dużą wytrzymałością końcową. Po wyschnięciu staje się bezbarwny, dzięki czemu idealnie sprawdza się w łączeniu materiałów w miejscach wymagających niewidocznego spojenia. Wypełnia niewielkie nierówności podłoża, a w razie potrzeby daje się malować. Klej jest produktem bezzapachowym, nie zawiera rozpuszczalników i nie pozostawia przebarwień. Niezawodny w mocowaniu elementów dekoracyjnych z drewna, cegły, kamienia, metalu, glazury, styropianu, ceramiki, szkła, płyt gipsowych i wiórowych, korka oraz kanałów kablowych z PVC. Wymaga jednej powierzchni porowatej, np. betonu, tynku, MDF, OSB lub sklejki.

T-REX klej montażowy super mocny to wzmocniony włóknami syntetycznymi klej montażowy na bazie dyspersji akrylowej o ekstremalnie wysokiej sile chwytu początkowego (> 350 kg/m2) i wyjątkowo silnym wiązaniu po utwardzeniu. Umożliwia szybkie i wytrzymałe mocowanie elementów z drewna, tworzyw sztucznych, cegły, kamienia, metalu oraz glazury. Wypełnia niewielkie nierówności podłoża i daje się malować. Klej jest produktem bezzapachowym, nie zawiera rozpuszczalników i nie pozostawia przebarwień. Przeznaczony do natychmiastowego mocowania materiałów budowlanych, dekoracyjnych oraz ciężkich elementów takich jak cegły, płyty ceramiczne, płyty kamienne, elementy betonowe oraz lekkie płyty k-g, twarde płyty pilśniowe, sklejki, płyty MDF, drewno, PVC lub styropian. T-REX klej montażowy super mocny nie potrzebuje dodatkowego podparcia i unieruchamiania podczas wiązania. Wymaga jednej powierzchni porowatej, doskonale zastępuje śruby, kołki oraz gwoździe.

T-REX klej montażowy błyskawiczny to wzmocniony włóknami syntetycznymi kauczukowy klej montażowy o wysokiej sile spojenia początkowego (> 125 kg/m2). Produkt przeznaczony jest do podłoży porowatych i nieporowatych, np. do drewna, sklejki, MDF, OSB, wielu tworzyw sztucznych, cegły, kamienia, metalu czy glazury. T-REX klej montażowy błyskawiczny zapewnia szybkie, trwałe i wodoodporne spojenie. Pomoże w mocowaniu materiałów dekoracyjnych, listew, ekranów, paneli, rozet, uchwytów na ścianach, podłogach i sufitach, osłon krawędzi schodów, listew ościeżnicowych oraz płyt podłogowych. Wypełnia niewielkie nierówności podłoża, może być aplikowany tylko na jedną powierzchnię. Klej zawiera rozpuszczalniki, dlatego nie należy stosować go do klejenia styropianu, luster oraz innych, wrażliwych chemicznie, podłoży. Dzięki mocnej formule świetnie zastępuje gwoździe i wkręty.

Sugerowane ceny klejów montażowych T-REX:

T-REX klej montażowy bezbarwny
Kolor: biały (bezbarwny po utwardzeniu)
Opakowanie: kartusz 310 g
Sugerowana cena detaliczna netto: 15 PLN

T-REX klej montażowy super mocny
Kolor: biały
Opakowanie: kartusz 380 g
Sugerowana cena detaliczna netto: 15 PLN

T-REX klej montażowy błyskawiczny
Kolor: beż
Opakowanie: kartusz 380 g
Sugerowana cena detaliczna netto: 15 PLN

źródło i zdjecia: Soudal