Nowości

Sopro RAM 3 - Szpachla wyrównawcza i renowacyjna

06.11.2014

Sopro RAM 3 to uniwersalna, wzmocniona włóknami, szybkowiążąca zaprawa tynkarska i szpachlowa, stworzona specjalnie z myślą o szybkiej i efektywnej naprawie ubytków w podłożach mineralnych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność stworzenia gładkiej, zwartej i stabilnej powierzchni pod okładziny ceramiczne, płyty z kamienia naturalnego czy płyty betonowe. Jest gwarancją jakości, trwałości na lata oraz oszczędności czasu i pieniędzy wszędzie tam, gdzie każdy dzień przestoju oznacza straty.

Sopro RAM 3 (454) Szpachla wyrównawcza i renowacyjna

Szybkowiążąca sucha cementowa szpachla wyrównawcza i renowacyjna Sopro RAM 3 to innowacyjny produkt, który przyspieszy i ułatwi realizację każdej inwestycji budowlanej. Wytworzona na bazie cementu portlandzkiego, wybranych kruszyw mineralnych i specjalnych polimerów. Posiada szeroki wachlarz zastosowań i skutecznie niweluje ubytki i uszkodzenia powierzchni mineralnych, takie jak rysy oraz pęknięcia nawierzchni betonowych. Może być stosowana jako specjalistyczna zaprawa do tynkowania, wyrównywania i wygładzania elementów architektonicznych, np. murów z pumeksu, cegieł, czy bloczków wapienno-piaskowych.

Unikalna formuła szpachli Sopro RAM 3 wyróżnia ją na rynku produktów chemii budowlanej. Wśród jej licznych zalet, przede wszystkim wymienić należy szybki przyrost wytrzymałości, który umożliwia wczesne przystąpienie do obróbki powierzchniowej szpachli – obciążanie powierzchni i układanie płytek możliwe jest bowiem już po 2 godzinach od aplikacji. Pozwala to efektywnie przystąpić do kolejnych etapów projektu, oszczędzając czas i pieniądze, szczególnie tam, gdzie każdy dzień pracy jest niezwykle istotny. Wzmocnienie struktury specjalnymi włóknami nadaje szpachli niespotykaną plastyczność, która przekłada się na znakomitą urabialność i wyjątkową zdolność do modelowania, także w trudnych warunkach, np. na suficie Fabryczna gotowość do użycia i możliwość nanoszenia szpachli agregatem tynkarskim sprawiają, że szpachla jest niezwykle wygodna w stosowaniu.

Sopro RAM 3 posiada bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Nadaje się do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, na podłogach i sufitach. Jest to idealny produkt do wytwarzania gładkich powierzchni ze spadkiem na podłożach nośnych w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych oraz na balkonach i tarasach, a nawet w basenach kąpielowych. Po utwardzeniu, powłoka wykonana z użyciem Sopro RAM 3 jest wodoodporna i paroprzepuszczalna, a także odporna na częste cykle zamrażania i rozmrażania oraz działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wysoka wytrzymałość na ściskanie (ponad 20 MPa) sprawia, że wykonana warstwa może być poddawana dużym, nawet drogowym obciążeniom. Sopro RAM3 to ponadto produkt o niskiej zawartości chromianów, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

Zużycie: 1,5 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy

Cena: 93 zł za worek 25 kg

Producent: Sopro

Strona internetowa: www.sopro.pl

źródło i zdjęcia: Sopro

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska