Nowości

Płytki w deseczkę oferuje firma Coram

31.10.2014

Płytki przypominające wyglądem stare drewniane deski  nie dość, że szturmem zdobywają serca klientów, to zawładnęły również tegorocznymi targami  Cersaie w Bolonii.  Płytki-deski są naprawdę "w deseczkę", co pokazuje przykład oferty marki Aparici.

Płytki w deseczkę oferuje firma Coram - Privilege.jpgDrewno od zawsze towarzyszyło człowiekowi w codziennym życiu. Służyło, do budowy domów, pojazdów, narzędzi, broni, przedmiotów codziennego użytku, wyposażenia i dekoracji wnętrz i in. Drewno kochamy przede wszystkim za to, że jest naturalne, ale również za estetyczne ciepło oraz stylistyczną neutralność.

Może dlatego tak bardzo podobają nam się płytki ceramiczne, które do złudzenia przypominają drewno? Ktoś powie, że płytki tylko "wyglądają" jak drewno, ale nim nie są. To prawda, ale w pewnych sytuacjach, np. kontaktu z wodą czy dużego obciążenia ruchem, ceramika sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż ono. Kilka takich "drewnopodobnych" płytek ceramicznych znajdziemy również w ofercie Aparici - renomowanego hiszpańskiego producenta, którego autoryzowanym dystrybutorem jest firma Coram Poland.

Płytki w deseczkę oferuje firma Coram - Rafter.jpgNajoryginalniejszą wśród przygotowanych propozycji zdaje się być seria Rafter - nowość prezentowana na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii. To piękny, szkliwiony, matowy gres mrozoodporny, utrzymany w estetyce starej drewnianej deski. Ułożony ciasno na podłodze do złudzenia przypomina  sfatygowane drewno, wytarte przez niejedne buty.

Cechą charakterystyczną płytek Rafter są również widoczne ślady po gwoździach podkreślające efekt postarzenia i zużycie płytki-deski. Podstawą kolekcji jest płytka rektyfikowana o rozmiarze 24,9x100 cm (grubość płytki bazowej 9,2 mm). Oferowana jest w trzech kolorach: Ice Natural, Beige Natural, Vision Natural. Opcjonalnie dostępna jest również płytka w kolorze Beige Stamp ze stemplami.

Serię uzupełniają mozaiki na siatce w rozmiarze 29,75x29,75 cm (wymiar pojedynczego elementu plastra mozaiki to 5x5 cm). Są tu także stopnice ryflowane oraz z noskami, w wersji prostej i narożnej oraz cokół 8x100 cm. Oprócz oryginalnego i modnego designu wartym podkreślenia jest fakt, że Rafter jest płytką ekologiczną - w 50 % wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu.

Płytki w deseczkę oferuje firma Coram - Lumber.jpgDrugą serią z oferty firmy Aparici utrzymaną w tej estetyce jest Native - płytka, która swoim wyglądem, barwą i wzorem do złudzenia przypomina dębową deskę. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: dąb naturalny (Oak Natural) lub dąb bielony (Arce Natural). Pięknie zaznaczone usłojenie, wyraziste kolory i powtarzalne wybarwienie z pewnością przysporzą tej kolekcji wielu zwolenników.

Płytki Native są szkliwione, podwójnie wypalane i co ważne rektyfikowane, dzięki czemu mogą być układane z minimalną fugą (1 mm) tworząc wrażenie jednolitej, drewnianej podłogi. Podstawą kolekcji jest płytka o wymiarach 19,71cm x 119,3 cm i grubości 11 mm. Dostępne są również mozaiki na siatce w plastrach 29,75 x 29,75cm (rozmiar pojedynczego elementu mozaiki 5cm x 5 cm), stopnice (ryflowana, prosta i narożna z noskiem) oraz cokół.

Ciekawym elementem kolekcji są pytki gięte (wygięcie ma wysokość ok 4 cm) w rozmiarze 19,71x118,8 cm. Produkt jest wykonywany ręcznie, dlatego też producent dopuszcza ewentualność występowania odstępstw w zakresie rozmiaru i odcienia.

Nieco spokojniejszą estetycznie serią jest Privilege, szkliwiony błyszczący gres, rekomendowany przez producenta do stosowania w mieszkaniach. Podstawowa płytka w kolekcji ma wymiary 50x100 cm i grubość 0,98 mm. Dostępne są również: cokół o wymiarach 8x50 cm i stopnice z noskiem (prosta i narożna) 50x100 cm. Wszystkie elementy oferowane są w kolorach Oak, Teak oraz Walnut. Interesującym elementem jest dekor w postaci "dywanika" w rozmiarze 100x100 cm, który jest kompozycją dwóch elementów 50x100 cm.

Lumber to kolejna płytka Aparici, która wygląda jak postarzana malowana deska. Jest to gres szkliwiony, rektyfikowany, o lekko strukturalnym wykończeniu powierzchni. Płytka podstawowa w kolekcji ma wymiary 15,7 x 59,2 cm, grubość 9 mm. Pozostałe elementy serii to: cokół  (7,3x59,2 cm), oraz stopnice (ryflowana, prosta z noskiem i narożna z noskiem). Dzięki idealnie prostym krawędziom płytki można układać z minimalną fugą. Wszystkie elementy w kolekcji Lumber dostępne są w trzech atrakcyjnych kolorach: Ice Natural, Vestige Natural, Dark Natural. Płytki w 50% wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu.

Autoryzowanym dystrybutorem płytek ceramicznych marki Aparici jest firma Coram Poland. Firma Coram zaprasza na stronę internetową: www.coram.pl

źródło i zdjęcia: CORAM

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram