Nowości

Coram - komfort baterii termostatycznych

31.10.2014

Jednym z elementów podnoszących komfort korzystania z łazienki są baterie termostatyczne. Wygodne w użytkowaniu, oszczędne, zapewniają bezpieczeństwo korzystania z wody. Ryzyko poparzenia eliminują również nienagrzewające się obudowy.

Coram - komfort baterii termostatycznych

Termostat wannowo-natryskowy Items z chowana wylewką.jpgZalety baterii termostatycznej są nie do przecenienia, zwłaszcza w sytuacji kąpieli pod prysznicem. To wtedy najłatwiej o "spotkanie" ze zbyt wysoką temperaturą. Kontakt ten może być tym bardziej przykry, gdyż kąpiel dotyczy dużej powierzchni ciała. Twarz, brzuch czy klatka piersiowa - miejsca bardzo delikatne - to obszary potencjalnie narażone na poparzenie zbyt gorącym natryskiem. Aby uniknąć temperaturowych niespodzianek w kąpieli warto zainwestować w baterię termostatyczną.

Korzystanie z tej armatury jest bardzo komfortowe, ponieważ bateria podaje wodę o określonej temperaturze (ciepła z zimną zostają zmieszane w baterii). Armatura reaguje również na wahania w sieci wodociągowej i nawet jeśli są one duże, utrzyma żądaną temperaturę. A co najważniejsze, w przypadku odcięcia dopływu wody zimnej bateria zamknie się automatycznie, chroniąc nas w ten sposób przed poparzeniem.

Użycie baterii termostatycznych jest także prostym i efektywnym sposobem na oszczędzanie wody w łazience - termostaty firmy Tiger mają przycisk ECO zmniejszający wypływ wody.

Termostat prysznicowy Items.jpgDo zalet armatury termostatycznej należy też prosta obsługa. Z reguły jedno z pokręteł służy do uruchamiania wypływu wody, drugie do regulacji jej temperatury. W przypadku armatury z serii Items do regulacji temperatury służy lewe pokrętło - firma Tiger fabrycznie ustawia ją do zakresu 40 st. C (z tolerancją do 1 stopnia). Chcąc uzyskać temperaturę niższą, należy przekręcić pokrętło do siebie. Chcąc uzyskać temperaturę wyższą niż 40 st.C należy w pozycji 40 st.C zwolnić blokadę (wcisnąć przycisk) i przekręcić pokrętło w stronę ściany. Blokada umożliwia pełną kontrolę nad temperaturą, co z kolei zapewnia ochronę przed poparzeniem zbyt gorącą wodą. W celu dodatkowej ochrony dzieci, które korzystają z prysznica, marka Tiger stosuje w swoich bateriach bezpieczne, nienagrzewające się obudowy.

Termostat natryskowy Boston.jpgPrawe pokrętło baterii Items służy do uruchamiania wypływu wody oraz regulacji jej ciśnienia. Pozycja ECO to ograniczony (oszczędny) wypływ wody na poziomie 12 l/min. Aby uzyskać strumień pełny (oznaczony na baterii dwiema falami) należy przesunąć pokrętło baterii w stronę tego oznaczenia i w momencie wyczucia oporu wcisnąć przycisk, który zwolni blokadę i uruchomi większy wypływ wody (na poziomie ok 18 l/min.).

Baterie termostatyczne to z reguły formy proste i estetyczne. Uniwersalne kolory (zwykle chrom oraz stal szczotkowana) pozwalają w prosty sposób dobrać je do reszty armatury obecnej w łazience. Baterią zasługującą na wyróżnienie w ofercie Tiger jest jest model wannowo-prysznicowy z chowaną wylewką Możliwość złożenia wylewki pod korpus jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku małej wanny, ponieważ eliminuje ryzyko zahaczenia się o baterię w momencie wychodzenia z wanny.

Wyłącznym dystrybutorem marki Tiger na polskim rynku jest Coram Poland. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.coram.pl

źródło i zdjęcia: CORAM

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram