Nowości

Biały Jan i Czarny Jan – Kopp stawia na czerń i biel

29.10.2014

Czarna czy biała podłoga? Obie opcje mają swoich zagorzałych zwolenników - jedni cenią jasne, świetliste pomieszczenia, drudzy szukają fascynujących kontrastów. Kopp chcąc zaspokoić oczekiwania obu grup wprowadził na rynek dwie nowe kolekcje desek podłogowych - Biały Jan i Czarny Jan.

Biały Jan i Czarny Jan –  Kopp stawia na czerń i biel. Tu aranżacja z Białym JanemBiała podłoga ma z punktu widzenia projektantów i użytkowników wiele zalet. Kiedy połączymy ją z bielą ścian i wizualnie zatrzemy w ten sposób granice między tymi płaszczyznami, nawet niewielkie pomieszczenie wyda się większe i nowocześniejsze. Biel odbija też światło, co może się przydać tam, gdzie go nieco brakuje - na poddaszu czy w pokoju zorientowanym na północ.

Na tle białej podłogi meble będą wyglądać niemal jak rzeźby, a jeśli dodamy jeszcze do tego kolor, np. w postaci obicia sofy czy fotela, efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny. Biała podłoga wbrew powszechnemu odbiorowi współgra nie tylko ze stylem skandynawskim. Można ją z powodzeniem zastosować nawet w bardzo nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach - zwłaszcza wtedy, gdy ma chłodny odcień. Białą podłogę sprawdzi się także w przypadku wszelkich wariacji na temat wnętrz rustykalnych, vintage, śródziemnomorskich.

W kolekcji Biały Jan znajdziemy 4 wzory desek, pozwalające na zastosowanie białej podłogi w różnorakich wnętrzach. Dwa, lakierowane całkowicie na biało, różnią się jedynie głębokością szczotkowania podkreślającego słoje - na jednym wzorze jest ono bardzo delikatne, na drugim głębsze. Kolejne dwa wzory mają słoje delikatnie zaznaczone kolorem - naturalnym lub szarym - te mają bardziej rustykalny charakter, a w zależności od tonacji słojów można je dobrać do wnętrz o cieplejszej lub chłodniejszej kolorystyce.

Czarne podłogi wybierają ci, którzy cenią wielkomiejską elegancję i wyrafinowany urok mocnych graficznych kontrastów. Czarna podłoga lubi bowiem białe ściany i sprzęty - często jest wtedy jedynym kontrastowym elementem w apartamencie czy domu . Bywa też, że jej kolor naśladują wybrane meble: fotele, sofy czy stoły lub krzesła - to czyni kontrastowe zestawienie jeszcze ciekawszym, bo wprowadza zróżnicowanie faktur.

Czarna podłoga efektownie będzie wyglądała w jasnym przestronnym salonie, a kilka kolorowych detali urozmaici takie wnętrze. Czerń kojarzy się z luksusem i wyrafinowaniem - czarna podłoga to świetny wybór do eleganckiego butiku, gabinetu lub restauracji. Łącząc czerń z nasyconymi, ciemnymi kolorami osiągniemy efekt intymności, nastrojowości, ekskluzywności.

W kolekcji Czarny Jan również mamy do wyboru kilka wariantów lakierowanych na czarno desek: matowe, na wysoki połysk, pośrednie. Bardzo interesujące są też wersje dwukrotnie lakierowane, w których kolorowy, np. granatowy lub ciemnozielony podkład widoczny jest w słojach po szczotkowaniu.

Kolekcje są już dostępne w sprzedaży w salonach firmowych Kopp w całej Polsce.

źródło i zdjęcia: Kopp

Firma powiązana:

Kopp

Telefon 12 269 80 35
www.podlogi-kopp.pl
info@podlogi-kopp.pl

Kopp