Nowości

Coram - meble dobrze zorganizowane

01.10.2014

Przechowywanie jest podstawową funkcją mebli łazienkowych, do której  niczym puzzle można dodawać inne zadania – porządkowanie, segregowanie, ukrywanie, rolę dekoracyjną. Z tej układanki wymagań możemy stworzyć mebel idealny, precyzyjnie dostosowany do naszych potrzeb.

Kosz -siedzisko z serii OntarioW przechowywaniu najbardziej pomocne będą meble duże i głębokie. W czeluściach szafek  można  ukryć naprawdę sporo rzeczy, ale dość trudno będzie je potem znaleźć. Warto więc pomyśleć o takich rozwiązaniach jak cargo (wysuwany z szafki kosz) czy po prostu zaopatrzyć się w pojemniki, w których posegregujemy rzeczy.

Meblami, które najlepiej sprawdzają się w roli przechowalniczej w łazience są szafki podumywalkowe oraz wysokie regały. Warto zwrócić uwagę na regały, ponieważ pionowa forma mebla, gabaryty i sposób otwierania pozwalają na łatwy i swobodny dostęp do zawartości szafki. W ofercie marki Tiger, której reprezentantem na polskim rynku jest firma Coram Poland, regały zwykle zabudowane są płaszczyzną pełnych drzwi.

Taka budowa mebla pozwala na maksymalne ukrycie zawartości, co  gwarantuje wizualny porządek w łazience. W zagospodarowaniu wnętrza regału pomocne jest regulowany układ półek – dzięki kilku rzędom otworów można je optymalnie rozmieścić. Po otwarciu drzwi tak przygotowanego mebla wszystko jest widoczne i łatwo dostępne.

Szuflada z cichym domykiem z serii DiceNajbardziej komfortowe będą meble, które wyposażone są w okucia z systemem cichego domykania. Dzięki zastosowaniu zawiasów z tą funkcją mebel będzie zamykał się praktycznie bezszelestnie, bez trzasku w końcowej fazie zamykania. Ponadto, bez względu na to z jaką siłą pchniemy szufladę czy szafkę, nastąpi jej zamknięcie.

Warto zwrócić uwagę, że szuflady mebli Tiger wyposażone w mechanizmy z funkcją cichego domykania, mają zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem, co jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza przy dzieciach. Zabezpieczenie polega na tym, że szuflada w  końcowej fazie zamykania zatrzymuje się na chwilę, dzięki czemu dziecko  zdąży wycofać z niej rączki.

Otwierana szafka podumywalkowa z serii DiceSegregowanie pomaga w utrzymaniu porządku, o który trudno zwłaszcza w przypadku szuflad, gdzie podczas wysuwania może następować przemieszczanie się drobnych przedmiotów. Porządek w łazienkowych szufladach zapewnią specjalne modele z organizacją wnętrza dostępne m.in. w meblach Canto. Mniejsze i większe przegródki pozwolą na przemyślane rozłożenie zawartości i ustabilizują ją.

Po większości mebli Tiger można spodziewać się też udogodnień użytkowych, dzięki którym codzienne korzystanie z mebla będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Przede wszystkim meble z wszystkich kolekcji standardowo dostępne są w wersji prawo- i lewostronnej, szafki nadumywalkowe z serii Boston dostępne są z lustrem po stronie zewnętrznej oraz wewnętrznej, a słupek niski zamiast gładkiego blatu ma profilowane miejsce, w którym bezpiecznie można złożyć nawet drobną biżuterię. Przydatne będą również kosze na bieliznę z funkcją łazienkowego stołka, takie jak te dostępne w serii Ontario.

Wyłącznym dystrybutorem marki Tiger na polskim rynku jest Coram Poland. Więcej informacji na temat oferty wyposażenia łazienek można znaleźć na stronie www.coram.pl

źródło i zdjęcia: CORAM

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram