Nowości

Nowe odcienie listew wykończeniowych z kolekcji Queen marki Effector

30.09.2014

Praktyczny charakter listew przypodłogowych Queen polega na przysłonięciu szczeliny dylatacyjnej,  powstałej pomiędzy ułożoną podłogą a ścianą. Dodatkowo jej wykorzystanie umożliwia ukrycie przewodów elektrycznych bądź telefonicznych.

 Trwałość mocowania  listew z kolekcji Queen gwarantuje unikalna konstrukcja zatrzasków, zastrzeżona przez producenta w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej PolskiejListwy PCV z kolekcji Queen współgrają z podłogą, podkreślają urodę całego wnętrza. Oferta profili marki Effector obejmuje szeroką gamę kolorystyczną, w ostatnim czasie poszerzoną o dwa nowe odcienie: czarny dąb oraz szary dąb. 

Charakterystyka listew Queen

Profile dostępne są  wraz z kompletem akcesoriówProfile z tej serii mają unikalną konstrukcję, wyjątkowe możliwości użytkowe i atrakcyjną paletę barw. Pojemny, dwudzielny kanał sprawia, że z powodzeniem można w nim ukryć całe niezbędne okablowanie. Inne atuty tego profilu to komfortowy montaż oraz możliwość elastycznego dopasowania elementów do drobnych nierówności ścian, czy też podłóg.

Trwałość mocowania  listew z kolekcji Queen gwarantuje unikalna konstrukcja zatrzasków, zastrzeżona przez producenta w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Szeroka paleta kolorystyki profili została przygotowana w oparciu o najnowsze trendy wyposażenia pomieszczeń oraz najpopularniejsze wzory podłóg warstwowych, paneli i parkietów.

Listwa Queen wykonana z wysokiej jakości PCV ma 22 mm szerokości a jej wysokość wynosi 57 mm. Profile dostępne są  wraz z kompletem akcesoriów, do których należą: zakończenia, łączniki, narożniki wewnętrzne oraz narożniki zewnętrzne z elementem montażowym.
 
Zadania profili

Zadania listwy cokołowej Queen polegają na efektownym zakończeniu podłogi, podkreśleniu jej elegancji, a jednocześnie przykryciu szczeliny dylatacyjnej (wynoszącej od kilku do kilkunastu mm), jaka powstaje przy ścianie po ułożeniu podłogi. Kolejne, praktyczne funkcje profili to ukrycie przewodów elektrycznych, skuteczne zabezpieczenie ściany przed ubrudzeniem czy uszkodzeniem, o które nietrudno, zwłaszcza podczas wykonywania domowych porządków.

Nowe odcienie listew

Dąb szary to  kolejny nowy kolor w ofercie profili firmy EffectorPoszerzenie gamy listew kolekcji Queen o nowe odcienie to odpowiedź na ofertę producentów podłóg oraz oczekiwania inwestorów. Dąb czarny nazywany także dębem wędzonym to podłoga drewniana poddana specjalnej obróbce chemicznej lub panel drewnopodobny o tym odcieniu.

Taka posadzka jest szczególnie popularna w ostatnich latach wśród zwolenników ciemnych  podłóg egzotycznych, takich jak np. wenge. Listwy Queen w kolorze dębu czarnego mogą być z powodzeniem wykorzystywane do wykańczania zarówno podłóg drewnianych jak i  drewnopodobnych, o bardzo ciemnym, niemal czarnym odcieniu.

Dąb szary to  kolejny nowy kolor w ofercie profili firmy Effector. To podłoga drewniana barwiona lub laminowana barwiona o wyraźnym szarym lub srebrzysto-szarym odcieniu. Kolor jest tym ciekawszy, że w zależności od rodzaju i kąta padania światła – jego barwa może się nieco zmieniać.

źródło i zdjęcia: EFFECTOR

Firma powiązana:

EFFECTOR S.A.

Telefon 41 39 42 799, 41 39 43 792, 41 39 44 487
www.effector.com.pl
wloszczowa@effector.com.pl

EFFECTOR S.A.