Nowości

Renowacje zabytków specjalistyczną farbą SILANIT 100 firmy Pigment

23.09.2014

Odnawianie obiektów architektonicznych o charakterze zabytkowym stanowi poważny problem. Z jednej strony konieczne jest zachowanie wyglądu i charakteru zgodnego z epoką, w jakiej obiekt powstał, a jednocześnie zabezpieczenie go przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych oraz innych czynników wpływających na jego stan. Zastosowanie współczesnych materiałów o wysokiej skuteczności ochronnej często nie daje się pogodzić z wymaganiami konserwatorów. Z kolei materiały pierwotnie zastosowane w obiekcie nie dają wystarczającej ochrony przed niszczeniem.

Renowacje zabytków specjalistyczną farbą SILANIT 100 firmy Pigment

Te problemy rozwiązuje specjalistyczna farba mineralno-kwarcowa do fasad i wilgotnych wnętrz budynków SILANIT 100. Farba zapewnia odpowiednią ochronę nie naruszając jednocześnie zabytkowego charakteru obiektu. Ze względu na swoje szczególne właściwości, m.in. wysoką paroprzepuszczalność, nie utrudnia procesu utwardzania mineralnych wypraw tynkarskich, jednocześnie dając powłokę odporną na alkalia zawarte w podłożu.

Specjalnym obszarem zastosowań tej farby jest pewna klasa obiektów zabytkowych, które nie mogą być malowane zwykłymi farbami emulsyjnymi ani nawet silikonowymi. I tu także doskonale sprawdza się SILANIT 100. Z powodu zdolności do utwardzania się pod wpływem wilgoci, z doskonałym skutkiem może być używana do odnawiania starych zawilgoconych budynków. Zawarte w farbie składniki hydrofobizujące zabezpieczają ściany zewnętrzne budynków przed wchłanianiem wilgoci.

Silanit 100

Farba cementowa przeznaczona do malowania tynków cementowych, cementowo-wapiennych, cegły i betonu. Zalecana do fasad i wilgotnych wnętrz budynków. Po wyschnięciu wytrzymuje mycie wodą pod ciśnieniem, jednocześnie zachowując dobrą paraprzepuszczalność. Parametrami porównywalna jest z farbą silikatową.

Silanit 100 jest jedną z nielicznych farb, które można stosować na świeże tynki. Dostępne kolory: żółty, piaskowy, beżowy, łososiowy, oranżowy, różowy, zielony, błękitny, oliwkowy, szary. Zapewnia jednokrotne krycie.

Więcej informacji o zasadach stosowaniach, dostępnych kolorach na stronie internetowej firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Pigment

 

  

Firma powiązana:

Pigment

Telefon 91 462 10 20, 91 469 23 09
www.pigment.inet.pl, www.titanium-tech.pl
pigment@pigment.inet.pl

Pigment