Nowości

Nowość! Mniej znaczy więcej - kostka brukowa Polbruk Ideo w dwóch nowych odsłonach

18.09.2014

Wśród wielu dostępnych na rynku wzorów, faktur i kolorów nawierzchni brukowych, zawsze szukamy tej wyjątkowej, która doskonale wkomponuje się w klimat naszej posesji. Czasem jednak warto postawić na najprostsze rozwiązanie, bo siła i urok pewnych elementów nie tkwi
w różnorodności, ale w prostocie i  drobnych szczegółach. Tak jak w przypadku nowych modeli kostki brukowej Polbruk Ideo, które dzięki delikatnym barwom i nowoczesnej, szorstkiej strukturze nadadzą charakteru brukowanej powierzchni i odmienią każdy postawiony na niej krok.

Kompozycja doskonała

Mniej znaczy więcej - kostka brukowa Polbruk Ideo w dwóch nowych odsłonach

Współczesne posesje charakteryzują się prostotą, elegancją i umiejętnie dobranymi do siebie detalami. W minimalistycznym stylu niezwykle ważne jest, aby proste i geometryczne bryły budynków tworzyły harmonijną aranżację z otoczeniem. Nie możemy zatem przesycić go  różnorodnością barw oraz kształtów, gdyż może to sprawiać wrażenie chaosu i przypadkowości.  Szczególnie tworząc nawierzchnię, należy umiejętnie dopasować ją do elewacji, dachu i innych bardziej wyrazistych elementów znajdujących się na danym terenie.

W stworzeniu kompozycji doskonałej idealnie sprawdzą się nowe modele kostki brukowej z kolekcji Polbruk Ideo.  Stanowią one alternatywę dla dostępnych do tej pory płukanych i gładkich powierzchni, gdyż posiadają szorstką fakturę. Kostki imitujące drobiny kryształków dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: Siena, o barwie brązowawej oraz Bianka, stanowiąca stonowane  szarości. Delikatne odcienie i subtelna, chropowata struktura dają szerokie możliwości aranżacyjne, wpisując się zarówno w nowatorskie, jak i klasyczne kompozycje.

Ich estetyka doskonale harmonizuje z zielenią trawy oraz intensywnymi barwami kwiecistych ogrodów. Zatem bez problemu można zastosować je na ogrodowych alejkach, ścieżkach chodnikowych, czy przydomowych tarasach. Kompozycja stworzona z kostek Siena i Bianka Polbruk Ideo stanowi zatem doskonałą alternatywę dla stosowanych dotychczas form. Dzięki niezwykłej prostocie kolorów, elegancji kształtów oraz strukturze szorstkich drobinek nawierzchnia nabiera niepowtarzalnego uroku.

Wielowymiarowa funkcjonalność

Powierzchnie gładkie i płukane już od wielu lat znajdują szerokie zastosowanie na naszych posesjach  i podwórkach. Jednak w ostatnim czasie do tego grona z powodzeniem dołączyły nowatorskie kostki brukowe o szorstkiej strukturze, które urzekają nie tylko swoją prostotą i elegancją, ale też niezwykłą funkcjonalnością.

Najnowsze modele kostki brukowej Siena i Bianka Polbruk Ideo dzięki chropowatej nawierzchni posiadają właściwości antypoślizgowe i zapewniają doskonałą przyczepność. Stworzona z nich kompozycja na tarasie, w ogrodzie, czy na podjeździe gwarantuje zatem pełne bezpieczeństwo, szczególnie zimą czy w deszczową pogodę. Dużym atutem kolekcji Polbruk Ideo jest również różnorodność wymiarów.

Wśród prostokątnych kształtów znajdziemy aż 8 rozmiarów(9x16, 24x16, 29x16, 38x20, 20x12, 26x12, 25x20, 32x20 cm ), przez co bez problemu ułożymy nawet bardzo złożone i nieregularne projekty nawierzchni. Dzięki temu że wymiary kostek są tożsame z pozostałymi modelami w kolekcji Polbruk Ideo, możemy je dowolnie łączyć z innymi fakturami i kolorami, tworząc nieskończenie wiele kompozycji. Dodatkową zaletą kostek Polbruk  Ideo jest również ich wytrzymałość na obciążenia i intensywną eksploatację, co gwarantuje ich sześciocentymetrowa grubość.

W przypadku nowych modeli kostki brukowej Polbruk Ideo idealnie sprawdza się powiedzenie ”mniej znaczy więcej”. Kostki Siena i Bianka, to bowiem uosobienie elegancji i prostoty, a przy tym niezwykłej funkcjonalności, pozwalające na stworzenie doskonałej nawierzchni, która odmieni każde otoczenie.

Kolekcja Ideo:

Wymiary: 9 cm x 16 cm, 24 cm x 16 cm, 29 cm x 16 cm, 38 cm x 20 cm, 20 cm x 12 cm, 26 cm x 12 cm, 25 cm x 20 cm, 32 cm x 20 cm

Cena brutto: 81,18 zł/m²

źródło i zdjęcie: Polbruk