Nowości

Rockpile - egzotyczny kontrast, niepowtarzalny efekt

17.09.2014

Gama wzorów produktów Pfleiderer daje projektantom wnętrz wiele ciekawych możliwości. Można się o tym przekonać na przykładzie jednej z tegorocznych nowych propozycji firmy. Dekor Rockpile, inspirowany kontrastową kolorystyką egzotycznego drewna, pojawia się zarówno w kolekcji płyt laminowanych, jak i blatów - to pozwala tworzyć wnętrza zaskakujące swoją naturalną elegancją.

Rockpile to dekor który swoją niepowtarzalną, kontrastową kolorystyką nawiązuje bezpośrednio do kolorów naturalnie, organicznie garbowanej skóry. Jasny i ciemniejszy odcień brązu dają efekt wyrazistych pasów, bardzo atrakcyjnie prezentujący się na długich, horyzontalnych blatach kuchennych, kontuarach i ladach, a także na dużych płaszczyznach drzwi przesuwnych czy okładzin ściennych.

Dekor Rockpile można powiązać ze stylem urban chic - miejskiej elegancji rodem z stylowych gabinetów,  kancelarii, luksusowych restauracji i hoteli. Wnętrza w których ciemne barwy drewna skontrastowane są z bielą ścian, a klasę wnętrz podkreślają skórzane sofy czy fotele z metalowymi, chromowanymi detalami to idealne miejsce by go zastosować. Z meblami w stylu chippendale stworzyłby stylowy duet w biznesowym klubie czy hotelowym lobby.

Blat Rockpile to także propozycja do nowoczesnych, eleganckich kuchni - tu również projektując meble można wykorzystać zalety zgodności wzorniczej produktów Pfleiderer i zastosować także płytę laminowaną. W kuchennych wnętrzach Rockpile można połączyć ciekawie z czernią lub ciemną szarością.

źródło i zdjęcie: Pfleiderer