Nowości

Nowe szkło ornamentowe Saint-Gobain Glass

02.12.2010

SGG TARASSA - nowy wzór szkła ornamentowego firmy Saint-Gobain Glass, posiada wszystkie cechy produktu doskonałego. Nowoczesne, modne wzornictwo wyróżnia go spośród  produktów dostępnych na rynku, a wysoka funkcjonalność sprawia, że jest uniwersalny w zastosowaniu...

Wiedza i doświadczenie polskich projektantów specjalizujących się we wzornictwie przemysłowym połączona z wnikliwą analizą rynku i potrzeb konsumentów przeprowadzoną przez firmę Saint-Gobain Glass, pozwoliły stworzyć nowe szkło ornamentowe o dużym potencjale wzorniczym. Geometryczna stylistyka SGG TARASSA poszerza paletę zastosowań szkła  dekorowanego we wnętrzu, a oryginalny wzór przyciąga uwagę.

Oryginalność wzoru SGG TARASSA jest wynikiem innowacyjnego połączenia klasyki w projektowaniu szkieł ornamentowych z nowoczesnym postrzeganiem tego produktu.  Standardowym zabiegiem stylistycznym zastosowanym przez projektantów jest zbudowanie ornamentu przy pomocy powtarzających się brył. Innowacją zaś to, że poszczególne elementy nie mają równego kształtu. Zmiana formy i wielkości motywów sprawia, że wzór nabiera głębi, a przy tym zdaje się delikatnie falować. Estetyczny ład nadają całości równe odstępy między poszczególnymi elementami. Gładkie linie porządkują wzór w układzie pionowym i poziomym.

To właśnie element ruchu jest czynnikiem, który nadaje nowemu ornamentowi niepowtarzalnego charakteru. Dynamika wzoru najbardziej atrakcyjnie prezentuje się na dużej płaszczyźnie tafli, gdzie płynność linii jest najlepiej widoczna, a rysunek wzoru przypomina poruszaną wiatrem ozdobną tkaninę.

Szkło SGG TARASSA dedykowane jest do zastosowań wewnętrznych. Jego nowoczesna estetyka sprawdzi się w różnego rodzaju użyciach: zarówno takich, które mają za zadanie wyeksponować fragment przestrzeni, jak i takich, które mają zapewnić użytkownikowi poczucie prywatności. Szkło, jako materiał przezierny, przepuszcza światło, a dość duży, dekoracyjny wzór  mocno je rozprasza.

Podstawowe zastosowania szkła SGG TARASSA we wnętrzu to: wypełnienie mebli, ściany działowe lub ich elementy oraz wypełnienie drzwi. Jak wszystkie szkła ornamentowe, tak i  nowy wzór, może być poddawany: obróbce krawędziowej, gięciu, srebrzeniu, hartowaniu itp., co poszerza spektrum jego zastosowania w przestrzeni. Szkło grubości 4 mm oferowane jest w kolorze bezbarwnym.

źródło: Saint-Gobain Glass

Więcej