Nowości

Szczelność dachu w trzech odsłonach - IZOHAN

05.09.2014

Dachy poddawane są działaniu wielu szkodliwych czynników, jak woda, wilgoć, temperatura czy promienie UV. Dlatego prawidłowe przygotowanie ich do użytkowania wymaga specjalistycznych produktów, które zapewnią kompleksową ochronę. W odpowiedzi na te potrzeby, należąca do Grupy ATLAS firma IZOHAN wprowadza profesjonalne, trwałe i łatwe w aplikacji produkty: uszczelniacz kauczukowy i bitumiczny oraz klej dekarski.

Szczelność dachu w trzech odsłonachJednym z czynników o szkodliwym działaniu jest temperatura, która w ciągu doby może zmieniać się o kilkadziesiąt stopni. Zimą na dachach zalega śnieg i lód, mogące topnieć w ciągu dnia pod wpływem nasłonecznienia, by wieczorem lub w nocy ponownie zamarznąć, gdy temperatura znów opadnie. Do podobnych sytuacji dochodzi latem, kiedy na rozgrzany dach spada deszcz i tym samym gwałtownie obniża temperaturę. Nowe produkty marki IZOHAN są odporne na te zmienne warunki, po utwardzeniu zachowują wysokie parametry w zakresie od -20°C do +80°C i tym samym zapewniają trwałość i szczelność powierzchni.

Szczelność dachu w trzech odsłonachNie mniej istotna jest elastyczność produktu, także związana z temperaturą, której zmiany powodują, iż powłoka dachu "pracuje" - rozszerza się i kurczy. Uszczelniacze IZOHAN są elastyczne i odporne na powstawanie rys, nie tracą dzięki temu swoich właściwości ochronnych w momencie powstawania różnic w wymiarach podłoża. Nie dopuszczają tym samym do wnikania wilgoci w konstrukcję dachu, chroniąc ją przed tworzeniem warunków sprzyjających powstawaniu biokorozji, a zimą - przed rozsadzeniem powierzchni przez zamarzającą wodę.

Szczelność dachu w trzech odsłonachNasłonecznienie powierzchni dachu wiąże się jednak nie tylko z temperaturą, ale również
z promieniami UV, które obniżają właściwości materiałów uszczelniających i klejących na dachach – powierzchniach bezpośrednio wystawionych na ich działanie. Dlatego ważną cechą nowego uszczelniacza kauczukowego IZOHAN jest także odporność na promieniowanie ultrafioletowe, a tym samym na starzenie się materiału.

Wszystkie trzy produkty przygotowano pod kątem użytkowania w zmiennych, często ekstremalnych warunkach pogodowych, jakimi charakteryzuje się klimat w Polsce – tłumaczy Anna Pertkiewicz, Kierownik Działu Marketingu w firmie IZOHAN. – Ze względu na różnorodność materiałów stosowanych w konstrukcji i wykończeniu dachu, preparaty charakteryzują się również bardzo dobrą przyczepnością w przypadku uszczelniaczy i siłą klejenia w przypadku kleju dekarskiego. Zależało nam także na łatwości aplikacji i użytkowania podczas wykonywania prac dekarskich w zmiennych warunkach pogodowych, więc oba uszczelniacze można stosować nie tylko na suchych, ale i mokrych podłożach.

IZOHAN Klej Dekarski jest uniwersalnym, jednoskładnikowym, plastyczno-elastycznym asfaltowo-żywicznym lepikiem, polecanym do stosowania na zewnątrz budynków na powierzchniach pionowych i poziomych. Doskonały do klejenia na podłożach mineralnych, pokryć z papy, gontów papowych i bitumicznych płyt falistych. Sprawdza się także w roli uszczelniacza w przypadku szczelin wokół obróbek blacharskich, kominów, okapów, wiatrownic, spustów, świetlików i papowych pokryć dachowych. Polecany jest również do przeprowadzania awaryjnych napraw dekarskich (usuwanie pęcherzy, uszczelnianie pęknięć i zakładów pap). Utwardza się pod wpływem odparowania rozpuszczalnika, tworząc uszczelnienie o wysokiej elastyczności. Dostępny w kolorze czarnym, jest dostępny gotowy do użycia w kartuszach o pojemności 300ml.

IZOHAN Uszczelniacz Dekarski Kauczukowy to bezbarwny, uniwersalny, jednoskładnikowy kit dekarski wyprodukowany na bazie kauczuków do wypełnień i uszczelnień pokryć dachowych. Polecany jest m.in. do obróbki blacharskiej, kominów, okapów, wiatrownic, połączeń rynien i rur spustowych, papowych pokryć dachowych, a także dachów pokrytych dachówką, blachą czy płytami azbestowymi. Doskonale sprawdza się także w przypadku ceramiki, kamienia, drewna czy szkła. Jest dostępny w kartuszach o pojemności 290ml.

IZOHAN Uszczelniacz Dekarski Bitumiczny to jednoskładnikowy elastyczny preparat na bazie asfaltów, znajdujący – dzięki bardzo dobrej przyczepności do podłoży bitumicznych i mineralnych, szerokie zastosowanie w naprawie i izolacji pokryć dachowych. Jest polecany do uszczelniania pokryć z papy, gontów, blachy i dachówki, jak również szczelin wokół obróbek blacharskich, kominów, okapów, wiatrownic, spustów, świetlików. Doskonale sprawdza się przy naprawach dekarskich (usuwaniu pęcherzy, uszczelnianiu pęknięć i zakładów papy) oraz przy wypełnianiu i uzupełnianiu ubytków w pokryciach papowych. Może być także stosowany w bezpośrednim kontakcie ze styropianem. Utwardza się pod wpływem odparowania rozpuszczalnika, tworząc uszczelnienie o wysokiej elastyczności. Dostępny w kolorze czarnym w kartuszach o pojemności 300ml.

źródło i zdjęcie: IZOHAN

Firma powiązana:

Izohan

Telefon 58 781 45 85
www.izohan.pl
info@izohan.pl

Izohan