Nowości

Nowa sauna Matteo Thun - Klafs

03.09.2014

Najlepszym sposobem, aby osiągnąć relaks, jest stworzenie dwóch światów Wellness według wspólnej koncepcji Matteo Thuna i Antonio Rodrigueza oraz KLAFS.

Nowa suna Matteo Thun - Klafs

Stworzyliśmy dwa idealne schronienia. Dwa niby kokony, które są oddzielone od zewnętrznego świata, a mimo to umożliwiają perspektywy widoków na zewnątrz. Pobyt w tej saunie lub łaźni ma tworzyć komfortowe uczucie jak w łonie matki. W łatwy sposób wykorzystaliśmy w naszym projekcie jasne linie oraz regularną objętość. Kiedy zamyka się drzwi sauny, czuć absolutny spokój. Nic w środku nie odwraca uwagi od odprężenia i relaksu.

Dużo drewna, szkła i prywatności w dobrym stylu wyróżnia zaprojektowany przez Matteo Thuna i Antonio Rodrigueza zespół składający się z sauny i łaźni parowej. Cały front i ściany boczne wykonane zostały ze szkła i drewnianych lameli, tak aby naturalne światło mogło w delikatny sposób wpadać do wnętrza sauny. Projekt oświetlenia w tym rozwiązaniu zasługuje na szczególną uwagę. Zewnętrzne światło dzięki drewnianym lamelom zamontowanym na szybach sauny pośrednio wpada do wnętrza, powodując, że osoby korzystające z sauny są niewidoczne. Która sauna chroni bardziej Twoją prywatność?

Aby stworzyć raj na ziemi powstała wizja łaźni parowej. Rezultatem koncepcji jest prawdziwa przyjemność w niewinnej bieli. Matowe szkło, z którego wykonany jest front łaźni na pierwszy rzut oka zachwyca i przyciąga uwagę dzięki dużym mlecznym powierzchniom porozdzielanych wąskimi, widocznymi portalami. Tylne i częściowo boczne ściany zostały zaprojektowane z kwarcowego aglomeratu odpornego na wilgoć, który graficznie jest idealnym przedłużeniem szklanego frontu. Poprzez lampy, które osadzone zostały w suficie mamy również wpływ na koncepcję oświetlenia wewnątrz łaźni. Zostały zamontowane w taki sposób, aby stworzyć wrażenie, że promienie słońca wpadają do środka.

źródło i zdjęcia: KLAFS

Firma powiązana:

Klafs

Telefon 61 438 39 20
www.klafs.pl
info@klafs.pl

Klafs