Nowości

Szamba betonowe "nowego typu" w ofercie firmy PROBUD

01.09.2014

W ofercie firmy PROBUD znajdują się szamba jednoczęściowe - przykryte płytą żelbetową i dwuczęściowe - składające się z dwóch połączonych skorup. Szamba 10, 11 i 12 m3 mogą być wyprodukowane w wersjach wielokomorowych.

Jako szamba jednokomorowe firma PROBUD szczególnie poleca zbiorniki "nowego typu". Oferuje także zbiorniki na gnojowicę i gnojówkę o pojemnościach 10 - 20m. Szamba posiadają aprobatę IBMER.

Szamba są produkowane w zamkniętych formach stalowych, pod zadaszeniem hali produkcyjnej w oparciu o własny węzeł betoniarski. Wszystkie płyty stropowe zbiorników produkowane są na stalowych stołach wibracyjnych.

Na szczególną uwagę zasługuje sposób wykonania wanny zbiornika - jest ona produkowana w układzie odwróconym - dnem do góry. Dzięki temu cała wanna jest monolitem, bez przerwy technicznej na styku ściany z dnem, która jest miejscem najbardziej wrażliwym na powstanie przecieku.

Przed obróceniem zbiornika możliwe jest właściwa izolacja dna zbiornika preparatami asfaltowymi lub KMB. Sam proces przewracania zbiornika wymusza zachowanie odpowiedniego rygoru produkcyjnego.

źródło i zdjęcia: PROBUD

Firma powiązana:

Probud

Telefon 32 677 26 60
www.probud.pl
info@probud.pl

Probud