Nowości

Szczelne studnie kanalizacyjne Bruk-Bet o większych średnicach

15.11.2010

Firma Bruk-Bet®, wiodący polski producent wyrobów betonowych, poszerzyła swoją ofertę studni kanalizacyjnych szczelnych typu U i F. Do grona wyrobów dołączyły studnie o średnicy fi 1500 mm. Betonowe studnie szczelne mają szerokie zastosowanie w gospodarce wodno-kanalizacyjnej. Wykorzystywane są zarówno w zbiorczych systemach kanalizacyjnych, jak i poza nimi, a także w indywidualnych  rozwiązaniach technologicznych...

Mogą być montowane w obszarach ruchu kołowego i pieszego, w pasie jezdni, na terenach parkingowych, jak i utwardzonych poboczach. Ponadto posiadają pozytywną opinię Głównego Instytutu Górnictwa do stosowania na obszarach zagrożonych szkodami górniczymi.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz pełnej automatyzacji produkcji, uzyskiwane są prefabrykaty najwyższej jakości betonu, które mogą być posadowione nawet na głębokości 10 m. Dla porównania, studnie PCV mogą być posadowione tylko do głębokości 3-4 m ze względu na brak sztywności obwodowej.

W ofercie firmy Bruk-Bet® dostępne są już betonowe studnie szczelne o średnicy fi 1500 mm.

Typ F i typ U

Oferta producenta w zakresie szczelnych studni kanalizacyjnych obejmuje dwa rodzaje wyrobów: studnie typu F oraz studnie typu U. Typ F jest to tradycyjny system, bardzo popularny w naszym kraju. Stosowany jest w miejscach o niewielkim zagrożeniu infiltracją. Charakteryzuje się połączeniem międzykręgowym zamka na felc oraz użyciem do uszczelniania zaprawy wodoszczelnej, sznura bentonitowego lub bitumicznego, albo innej masy uszczelniającej.

Typ U przeznaczony jest do miejsc, w których szczelność ma kluczowe znaczenie Aby to osiągnąć, łączenia wypełniają uszczelki klinowe typu SD oraz samosmarujące się uszczelki SDV. Istnieje też możliwość zastosowania uszczelnień trwałych. Ścianki kręgów w studniach typu U mają większą grubość niż elementy stosowane w studniach typu F.

W dotychczasowej ofercie producenta największe studnie typu F i U miały średnicę fi 1200 mm. Szczelne studnie o większej średnicy – fi 1500 mm znajdują zastosowanie tam, gdzie występuje zwiększony przepływ ścieków. Konstrukcje o większej średnicy sprawdzają się także jako studnie pomiarowe, obudowy separatorów lub przepompowni.

Dlaczego beton?

Betonowe studnie mają szereg zalet: są łatwe w montażu, szczelne oraz wytrzymałe na obciążenia. Nowoczesna technologia produkcji umożliwia stworzenie konstrukcji o pożądanych parametrach, takich jak: dowolne ustawienia kątów, przejść szczelnych, przewodów kanalizacyjnych, oraz dowolne ustawienie rzędnych wlotu i wylotu. Ponadto umożliwia łączenie odcinków sieci kanalizacyjnych.

Firma Bruk-Bet® wykonuje również na specjalne zamówienie produkty o zwiększonej wytrzymałości betonu oraz małej nasiąkliwości, a także z zastosowaniem cementu siarczanoodpornego.

Więcej informacji o firmie i jej produktach: www.bruk-bet.pl

Firma powiązana:

BRUK-BET

Telefon 801 209 047 (infolinia)
www.termalica.pl, www.bruk-bet.pl
biuro@bruk-bet.pl

BRUK-BET