Nowości

Nowość! Kontrolowane otwarcie drzwi - magnetyczny stoper Schüco EasyStop

19.08.2014

Nowy w ofercie Schüco stoper drzwiowy Schüco EasyStop jest dedykowany w szczególności często uczęszczanym budynkom użyteczności publicznej. Niezwykle trwały, starannie przemyślany mechanizm gwarantuje nie tylko ochronę skrzydeł drzwiowych, lecz także zdrowia ludzkiego w sytuacjach awaryjnych.

Zastosowanie stopera Schüco EasyStop sprawia, że w momencie otwierania drzwi nie dochodzi do kontaktu powierzchni skrzydła lub klamki ze ścianą. Nie tylko chroni on stolarkę i ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz również gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników budynku, eliminując możliwość przygniecenia człowieka pomiędzy klamką a ścianą w razie wybuchu paniki.

Mechanizm nie posiada funkcji blokady, dzięki czemu jest kompatybilny z samozamykaczami drzwi. Stoper uzyskał dopuszczenie do zastosowania na drogach ewakuacyjnych i w wyjściach awaryjnych. Trwała konstrukcja Schüco EasyStop sprawia, że znajduje on doskonałe zastosowanie w budynkach mieszczących instytucje publiczne lub placówki ochrony zdrowia.

Mały-wielki mechanizm

Niewielki mechanizm Schüco EasyStop zatrzymuje otwierające się skrzydło drzwiowe w określonym położeniu. Prosta zasada działania opiera się na mechanizmie magnetycznym. W momencie, gdy dźwignia magnetyczna wejdzie w kontakt z metalową płytką podłogową, zostaje zaciągnięta i zatrzymana przy końcu zagłębienia. Dzięki temu nie dochodzi do kontaktu drzwi ze ścianą.

Stoper składa się z dwóch części: magnetyczno-sprężynowej dźwigni ukrytej pod solidnym kołpakiem ochronnym oraz z wpuszczanej w posadzkę metalowej płytki podłogowej. Wykonany z wysokiej jakości materiałów kołpak chroni mechanizm przed uszkodzeniem, a ponadto nadaje stoperowi elegancki design, dzięki atrakcyjnemu kształtowi i trzem wersjom kolorystycznym.

Można go łatwo zamontować i zdemontować bez użycia narzędzi. Płytka podłogowa nie wystaje ponad powierzchnię posadzki, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej utrzymać czystość podłogi i samego stopera. Stoper Schüco EasyStop można zamontować w każdej chwili - również po montażu drzwi.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie:
www.schueco.pl

źródło i zdjęcia: Schüco

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska