Nowości

Letnie nowości armatury FERRO

18.08.2014

Firma FERRO przedstawia letnie nowości baterię zlewozmywakową stojącą Lugio oraz zawór kątowy Kombi - optymalne rozwiązanie dla instalacji wodnej

Bateria zlewozmywakowa stojąca Lugio

Bateria zlewozmywakowa Lugio wzbogaciła w sierpniu ofertę armatury przeznaczonej do kuchni. Smukła sylwetka urządzenia o stabilnej okrągłej podstawie i ładnie wyprofilowanym, wysokim łuku obrotowej wylewki znajdzie zastosowanie zwłaszcza w kuchni, w której często myje się duże naczynia, bez narażania ich na uszkodzenia.

Lugio została wyposażona w głowicę ceramiczną i regulator strumienia. Nowoczesne wzornictwo i poręczny uchwyt umożliwiający precyzyjne regulowanie natężenia strumienia wody, a także przystępna cena podkreślają walory baterii.

Zawór kątowy Kombi - optymalne rozwiązanie dla instalacji wodnej

Zawór grzybkowy kątowy Kombi marki Ferro łączy cechy zaworu kątowego i zaworu do zmywarki lub pralki. To coraz popularniejsze rozwiązanie spełnia funkcję 2w1, czyli pozwala na podłączenie do jednego źródła wody dwóch urządzeń - baterii i zmywarki (lub pralki), bez konieczności użycia trójników.

Niewielkich rozmiarów, estetyczne urządzenie jest łatwe w montażu, oszczędza czas pracy instalatora i wydatki związane z ewentualnym remontem. Istotną informacją jest również możliwość zamknięcia dopływu wody do każdego z przyłączy: do baterii i zmywarki lub pralki.

Charakterystyka przyłączy gwintowych i parametry zaworu Kombi:

  •     gwint przyłączeniowy 1/2"
  •     gwint do podłączenia wężyka od baterii 3/8”
  •     gwint do podłączenia zmywarki lub pralki 3/4"

Maksymalne parametry pracy to: ciśnienie 10 bar i temperatura 100°C.

Ze względu na wymienione zalety, a przede wszystkim prostotę instalacji, można śmiało polecić ten produkt nawet do samodzielnego montażu.

źródło i zdjęcia: FERRO

Firma powiązana:

Ferro S.A.

Telefon 12 256 21 00
www.ferro.pl
info@ferro.pl

Ferro S.A.