Nowości

Nowość w ofercie Sopro: KMB 650 - niezawodna ochrona fundamentów budynku

14.08.2014

Sopro, czołowy producent chemii budowlanej, z początkiem sierpnia poszerzył swoją ofertę produktów bitumicznych o nową, grubowarstwową masę uszczelniającą Sopro KMB 650.

Sopro KMB 650 grubowarstwowa bitumiczna masa uszczelniająca 1-K

Sopro KMB 650 to grubowarstwowa, jednoskładnikowa, nie zawierająca rozpuszczalników powłoka na bazie wypełnionej polistyrenem i modyfikowanej polimerami emulsji bitumicznej, przeznaczona do wytwarzania elastycznych, mostkujących rysy uszczelnień budowlanych.

Masa uszczelniająca Sopro KMB 650 może być stosowana do uszczelnień budowli w obszarze styku z ziemią w celu ochrony przed działaniem wilgoci z gruntu i nie spiętrzającej się wody infiltracyjnej na płycie fundamentowej i na ścianach (zgodnie z niemiecką normą DIN 18195 cz. 4), przed wodą nie napierającą na powierzchniach posadzek i w pomieszczeniach mokrych, podlegających umiarkowanym obciążeniom (DIN 18195 cz. 5), jak i przed spiętrzającą się wodą infiltracyjną (DIN 18195 cz. 6).

Sopro KMB 650 może być także wykorzystana do poziomego uszczelnienia powierzchni posadzek w budownictwie mieszkaniowym oraz uszczelniania piwnic i niepodpiwniczonych budowli pod jastrychy. Produkt znajduje również zastosowanie przy klejeniu płyt ochronnych, drenażowych i izolacyjnych w obszarach poniżej gruntu.

Powłoka wykonana z użyciem Sopro KMB 650 charakteryzuje się dobrą przyczepnością do suchych i lekko wilgotnych podłoży. Po wyschnięciu jest elastyczna, wodoszczelna (odporność na deszcz osiąga już po ok. 7 godzinach) i odporna na działanie niskich i wysokich temperatur oraz powszechnie występujących w obszarze gruntu miejscowych wód agresywnych dla betonu.

Produkt jest gotowy do użycia i bardzo łatwy w obróbce. Może być nakładany kielnią, szpachlą, pacą metalową oraz odpowiednimi urządzeniami natryskowymi.

Zużycie: 3,9 - 5,1 kg/m2 w zależności od rodzaju obciążeń wodą

Cena: 222 zł  za pojemnik 30 l

Strona internetowa: www.sopro.pl

źródło i zdjęcie: Sopro

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska