Nowości

Kolekcja jesionowych podłóg litych Barlinka

04.11.2010

W ofercie podłóg litych Barlinka dostępne są deski jesionowe. Najwyższej jakości wykończenie i szlachetny rysunek drewna sprawiają, że wnętrza wyposażone w takie podłogi po prostu robią wrażenie. Podłogi Quartz, Sapphire, Jasper oraz Agat mają nazwy zapożyczone od kamieni szlachetnych, które trafnie opisują charakterystyczne ich właściwości. Jesion Quartz  to lakierowana podłoga lita o regularnym i szlachetnym usłojeniu...

Ta klasyczna podłoga jest uniwersalna: z powodzeniem sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych, ale także stylowych wnętrzach. Deska Sapphire  może być interesującą propozycją dla osób, które lubią urozmaicenie. Rysunek słojów w tej podłodze jest bardziej dynamiczny, a kolorystyka zróżnicowana. Sapphire odzwierciedla bogactwo i niepowtarzalność drewna. Wnosi do wnętrza odrobinę ekspresji lub – jak uważają inni - nadaje pomieszczeniu lekkości. Jasper to jesionowa podłoga, charakteryzująca się jeszcze bardziej zróżnicowanymi słojami, kontrastowymi przebarwieniami oraz sękami, które zwracają uwagę na naturalne cechy produktu.

Stanowi idealne uzupełnienie rustykalnego bądź prowansalskiego wnętrza. Jesion Agate może okazać się ciekawą propozycją dla tych, którzy lubią ciemniejsze, bardziej wyraziste podłogi. Wierzchnia warstwa tej podłogi przy odrobinie wyobraźni kojarzyć się może z ...  umaszczeniem tygrysa. Podłoga została poddana dodatkowym procesom postarzania oraz barwienia, dzięki którym nabrała tak niebanalnego wyglądu.

Informacje techniczne

Wszystkie jesionowe podłogi lite mają specjalnie fazowane krawędzie (z czterech stron), które podkreślają oryginalność i naturalność produktu. Dodatkowo każda z desek jest rowkowana od spodu, co niweluje naprężenia i naturalną pracę drewna podczas długoletniej eksploatacji, a także ułatwia montaż.

Dzięki nowoczesnej technologii lakierowania i właściwościom lakieru Total Resistance podłogi są skutecznie zabezpieczone przez ścieraniem i odbarwianiem. Trwałość tego pokrycia definiują jego właściwości: twardość, odporność na ścieranie, a równocześnie elastyczność. Podłogi są aż 7-krotnie zabezpieczone warstwami utwardzonego lakieru, który w czasie późniejszej eksploatacji nie łuszczy się i nie pęka. Na uwagę zasługuje fakt,  że to nowoczesne pokrycie warstwy wierzchniej jest równocześnie ekologiczne, to jest nie zawiera substancji lotnych, które mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia.

Wymiary desek to: 135 mm (szerokość) x 18 mm (grubość), a długości desek w paczce wahają się od 1,80 m do 0,6 m. 

Koszt 1 m kw. jesionowej podłogi litej z Barlinka wynosi od  185 zł do 315 zł brutto.

 

źródło: Barlinek

Więcej