Nowości

Porotherm T - innowacyjne cegły szlifowane wypełnione wełną mineralną

06.08.2014

Jeżeli szukamy rozwiązania do budowy ścian, które będzie trwałe, ciepłe, przyjazne dla zdrowa i komfortu zamieszkania to zdecydowanie warto wybrać technologię ceramicznej ściany jednowarstwowej czyli takiej, która jest skonstruowana wyłącznie z pustaków ceramicznych i nie ma zewnętrznej warstwy termoizolacji. Obecnie jednym z najcieplejszych materiałów do konstrukcji ścian jednowarstwowych są pustaki Porotherm T.

Porotherm T - innowacyjne cegły szlifowane wypełnione wełną mineralną

Produkowane są z wypalanej w wysokich temperaturach ceramiki poryzowanej, a dodatkowo zostały wewnątrz wypełnione wysokiej jakości, naturalną wełną mineralną. To pozwala na rezygnację z zewnętrznej warstwy termoizolacji nawet, gdy planuje się budowę domu niemal zeroenergetycznego. Zastosowanie rozwiązania Porotherm T zapewnia zachowanie naturalnych, cennych właściwości ceramiki oraz wszystkich zalet ściany bez docieplenia:

  • trwałość - zamykając stosunkowo miękki materiał termoizolacyjny we wnętrzu solidnego, ceramicznego pustaka Porotherm T ograniczono do minimum możliwość uszkodzeń mechanicznych gotowej ściany.
  • sucha, ciepła ściana - pustaki, formowane z gliny i wypalane w wysokiej (około 900oC) temperaturze są zupełnie pozbawione wilgoci, a zdolności dyfuzyjne ceramiki i wełny mineralnej oraz zastosowanie technologii murowania na sucho (Dryfix) gwarantują uzyskanie ciepłej ściany zaraz po wymurowaniu. W przypadku ewentualnego zawilgocenia ściany nadmiar wody zostanie szybko odprowadzony dzięki właściwościom ceramiki poryzowanej, co zapewnia szybki powrót do projektowanych wartości izolacyjności cieplnej oraz uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni;
  • zdrowy, naturalny mikroklimat wnętrz - suche mury są znacznie bardziej odporne na tworzenie się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni, których rozwój determinuje właśnie poziom wilgoci; pustaki Porotherm T to produkty ekologiczne, nie powodują żadnych zanieczyszczeń środowiska, nadają się do pełnego recyclingu.
  • czysta i sprawna budowa - dzięki murowaniu na cienką spoinę wysokiej klasy pustaków szlifowanych budowa przebiega sprawnie i jest bardzo czysta; czas wykonania ścian skraca się o połowę w stosunku do tradycyjnych technologii.

źródło i zdjęcia: Wienerberger Ceramika Budowlana