Nowości

Domowa vinoTheka

31.07.2014

Specjalna seria chłodziarek do wina vinoThek marki Siemens nie tylko zapewnia idealne warunki jego przechowywania, ale również dba o ich piękną prezentację. Niezwykła ekspozycja wysokogatunkowych alkoholi i luksusowych delikatesów sprawia, że żaden z przybyłych gości nie przejdzie obojętnie obok chłodziarki vi-noThek.

Domowa vinoTheka

Szlachetna zawartość

Idealnym dopełnieniem każdej kolacji jest wino. Jego amatorzy dbają o właściwe przechowywanie trunku, zwracając także uwagę na jego doskonałą ekspozycję. Wszystko to buduje kulturę picia wina, którą doceniają szczególnie zaproszeni na wyjątkową okazję goście.

Domowa vinoThekaIch uwagę zwróci z pewnością oświetlone wnętrze specjalnej chłodziarki vinoThek marki Siemens, w której panują doskonałe warunku dla różnych gatunków win. Dzięki regulowanej wysokości półek oraz możliwości ich ustawienia pod kątem, eksponując tym samym butelki, zyskujemy jeszcze więcej przestrzeni.

Nie bez znaczenia pozostaje także wykonanie półki z bezpiecznego szkła, które w przypadku stłuczenia nie rozpada się na drobne kawałki. Dodatkowo, szkło, z którego wykonane są drzwi chłodziarki, zostały wyposażone w filtr UV, dzięki czemu promie-nie słoneczne oraz sztuczne światło nie mają szkodliwego wpływu na przechowywane w środku trunki.

Porto, madera, burgund

Wszystkim koneserom luksusowych alkoholi znane są zasady ich właściwego przechowywania, dzięki którym wydobywane są bukiet smakowy i walory zapachowe każdego gatunku. Odmienne warunki, jakich wymaga wino białe i czerwone to jedna z podstawowych różnic. W chłodziarce vinoThek istnieje możliwość przechowywania różnych alkoholi w tym samym czasie. Dba o to dwustrefowa regulacja temperatury. W każdej z nich zyskujemy pełną kontrolę nad zakresem temperatury od +5 st. C do +22 st. C. Poza precyzyjnym dobraniem temperatury, o komfort przechowywania win, a przede wszystkim serów i innych delikatesów, dba specjalny filtr węglowy, który zapobiega przenikaniu ich zapachów. Pozostawiając drogocenne alkohole w chłodziarce vinoThek zyskujemy także pewną kontrolą nad jej zawartością, korzy-stając z dyskretnie umieszczonego u dołu drzwi zamka.

Domowa vinoThekaEtykieta przechowywania i serwowania alkoholi:
- Młode wino czerwone potrzebuje 9-13 st. C,
- biały burgund, porto i madera preferują temp. 11-12 st. C,
- mocniejsze sherry najlepiej smakuje w temp. 9-10 st. C,
- dojrzałe białe wino i lżejsze sherry – 7-9 st. C,
- młode wina białe i różowe należy serwować w temp. 7-8 st. C, zaś szampan i wina musujące wymagają jeszcze niższej temperatury,
- dojrzałe wina czerwone najlepiej podawać w temperaturze pokojowej.

Chłodziarka do wina vinoThek KS38WA40:
- dwustrefowa regulacja temperatury
- filtr węglowy
- szkło z filtrem UV
- stal szlachetna
- zamykana na klucz

Cena: 7879 zł

Więcej informacji na: http://www.siemens-home.pl

Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Domowych Inspiracji, znajdującego się w siedzibie firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego przy Al.Jerozolimskich 183 w Warszawie. Salon ekspozycyjny marki Siemens to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszą ofertą produktową marki, którą wyróżnia innowacyjna technologia i ponadczasowy design. Więcej informacji pt. Centrum Domowych Inspiracji na stronie www.centrumdomowychinspiracji.pl

źródło i zdjęcia: Siemens