Nowości

Nowość: Effector CAD - użyteczny program do projektowania konstrukcji stolarki aluminiowej

28.07.2014

EFFECTOR CAD to kompleksowy program do projektowania konstrukcji z zakresu stolarki otworowej, w której użyto produktów marki Effector. Aplikacja pozwala na projektowanie elementów stolarki aluminiowej oraz ram  drewniano - aluminiowych, służących do produkcji okien, wraz z pełną wyceną oraz kompletem dokumentacji technicznej. Program EFFECTOR CAD został opracowany z myślą o wykonaniu i skosztorysowaniu nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji, dotyczących stolarki okienno-drzwiowej, fasadowej, z łukami, profilami ukośnymi oraz prostych modeli wykonanych w 3D.

Działanie systemu

Nowość: Effector CAD - użyteczny program do projektowania konstrukcji stolarki aluminiowejDzięki wyposażeniu w program EFFECTOR CAD firmy współpracujące z producentem będą mogły samodzielnie projektować i wyceniać dowolne elementy stolarki aluminiowej. To szczególne udogodnienie zwłaszcza dla producentów okien drewniano - aluminiowych na bazie systemów Optima oraz Proxima. Gotowe projekty, zawierające rysunek graficzny opracowanej konstrukcji oraz wszystkie inne niezbędne detale (jak np. wybrane profile, ilości, kolor, sposób montażu), zostaną zweryfikowane pod kątem merytorycznym przez firmę Effector, po czym skierowane do produkcji. Wprowadzone lub zaimportowane od partnera zlecenie, po dokonaniu akceptacji, jest transferowane do systemu ERP wraz z ewentualnymi dodatkowymi informacjami. Następnie zostaje wygenerowane zlecenie sprzedaży i skojarzone z nim zlecenie produkcyjne. Po zakończeniu procesu realizacji zostaje wystawiona faktura sprzedaży. System przewiduje możliwość wymiany elektronicznej dokumentów, pomiędzy systemem ERP producenta a systemami partnerów.

Zalety programu

Nowość: Effector CAD - użyteczny program do projektowania konstrukcji stolarki aluminiowejOpracowany program posiada wiele atutów. Najważniejsze z nich, to: łatwa obsługa (w środowisku Windows), szybkie tworzenie zleceń i wycen, projektowanie konstrukcji wzorowanych na programach CAD, umożliwiających dużą swobodę kreacji. Na uwagę użytkowników zasługuje także rozbudowana biblioteka konstrukcji szablonowych, która znacznie przyspiesza tworzenie typowych projektów, ułatwia dokonywanie precyzyjnych i szczegółowych  obliczeń. Program zawiera również opcję optymalizującą cięcie profili i pozwala na oszczędne gospodarowanie zasobami materiałowymi. Istnieje także możliwość definiowania własnych systemów okuć,  grup elementów oraz zmian wielu parametrów profili.  Oferty mogą być przedstawiane w  dowolnej walucie, a wyliczenie cen materiałów i konstrukcji  według kursów walut nie stanowi żadnego problemu.  Można  eksportować obliczenia do Excela i Worda, jak również przesyłać do dalszej edycji rysunki w AutoCad. Program EFFECTOR CAD jest przystosowany do pracy w sieci - blokuje otwarte zlecenia, zarządza prawami dostępu, etc.

Korzyści

Nowość: Effector CAD - użyteczny program do projektowania konstrukcji stolarki aluminiowejWdrożenie nowoczesnego systemu klasy CAD w firmie Effector oraz u partnerów powoduje znaczące skrócenie czasu potrzebnego do wyceny zamawianych akcesoriów, uruchomienia produkcji oraz  terminu dostawy. System wyposażony w środowisko graficzne umożliwia samodzielne projektowanie konstrukcji stolarki aluminiowej i ram aluminiowych (dla systemów drewniano - aluminiowych) przez odbiorców. Wprowadzona optymalizacja ma także wymiar finansowy: pozwala na minimalizowanie kosztów, a w efekcie obniżenie ceny produktu, dzięki czemu firma oferuje wyroby najwyższej jakości w wyjątkowo konkurencyjnych cenach.

EFFECTOR jest jednym z wiodących producentów listew wykończeniowych, który cały proces produkcyjny wykonuje w oparciu o własne zaplecze technologiczne. Oferuje różnorodne warianty wykończenia powierzchni listew aluminiowych, od lakierowania proszkowego począwszy, przez piaskowanie, elektropolerowanie,  polerowanie mechaniczne, na szczotkowaniu kończąc. Od lat firma produkuje wyroby wysokiej jakości, świadczy usługi serwisowe, a  pełna obsługa klienta, to jeden z priorytetów, które ugruntowały pozycję marki na międzynarodowym oraz krajowym rynku.

Firma działa w branży budowlanej od 20 lat. W oparciu o najnowsze technologie wytwarza bogatą kolekcję produktów aluminiowych, dedykowanych dla różnych grup odbiorców. EFFECTOR oferuje m.in.: elementy aranżacji wnętrz, aluminiowe systemy okładzin okiennych, okapniki rynnowe, listwy przyszybowe, progi drzwiowe, okienne systemy drewniano-aluminiowe. Zajmuje się także prefabrykacją stolarki aluminiowej, produkuje drzwi aluminiowe, okiennice, a także świadczy kompleksowe usługi z zakresu powierzchniowej obróbki aluminium. EFFECTOR jest również znaczącym eksporterem i dostawcą do krajów Unii Europejskiej, a także na rynki wschodnie. Produkty firmy od lat znajdują nabywców na kilkudziesięciu rynkach europejskich i azjatyckich.
EFFECTOR to sponsor klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze.

Więcej informacji na www.effector.com.pl 

źródło i zdjęcia: Effector

Firma powiązana:

EFFECTOR S.A.

Telefon 41 39 42 799, 41 39 43 792, 41 39 44 487
www.effector.com.pl
wloszczowa@effector.com.pl

EFFECTOR S.A.