Nowości

Pomysł na nowoczesną elewację: cegła klinkierowa Dover marki Röben

22.07.2014

Elewację i wnętrza nowoczesnego domu można wykończyć na wiele sposobów. Ciekawą propozycją jest cegła klinkierowa Dover z oferty firmy Röben. Chociaż to materiał powszechnie uważany za tradycyjny, dzięki swojej kolorystyce i strukturze lica, a także wydłużonemu formatowi cegła doskonale wpisuje się w charakter nowoczesnych, industrialnych projektów. 

Cegła klinkierowa Dover w wydłużonym formacie LDFNajświeższa propozycja firmy Röben w ofercie cegieł klinkierowych z kolekcji produktów importowanych - cegła Dover, wyróżnia się nietypową barwą. Jej kolorystyka doskonale wpisuje się w trend, w którym prym wiodą materiały w odcieniach szarości, srebra, grafitu i bieli.

Cegła klinkierowa DoverCiekawa, a przy tym niespotykana barwa cegły Dover to połączenie ciepłych, przenikających się jaśniejszych i ciemniejszych odcieni szarości i beżu. Wyróżniającym się elementem najnowszego produktu firmy Röben jest gładka struktura lica, na której widoczne są drobne nierówności sprawiające, że cegła nabiera wyjątkowego industrialnego  wyrazu.

Warto zwrócić uwagę również na fakt, że cegła dostępna jest w dwóch formatach. Oprócz typowego rozmiaru NF (240x115x71mm) można zamówić ją również w wydłużonym formacie LDF (290x90x52mm), który idealnie nadaje się do surowych, nowoczesnych projektów, dodatkowo podkreślając ich charakter.

Cegła dedykowana jest na duże obiekty, efekt widoczny na zdjęciach można tylko uzyskać po wymieszaniu min. 6 palet. Nowy produkt wyróżniają  wysokie parametry techniczne, znane z innych produktów marki Röben tj. wysoka wytrzymałość, ognio- i mrozoodporność oraz niska bardzo nasiąkliwość sięgająca ok.1,5%.

Cena brutto cegły w formacie NF:  ok. 4,85 zł/szt., w formacie LDF - ok. 5,10 zł/szt.

źródło i zdjęcia: Röben