Nowości

Rura wielowarstwowa PEX-AL-PEX marki Ferro

22.07.2014

Nowoczesna technologia i szerokie zastosowanie w budownictwie: do instalacji wody pitnej, ogrzewania centralnego i podłogowego, na gorącą i zimną wodę, a także sprężone powietrze - tak szerokie zastosowanie w budownictwie ma najnowszy produkt FERRO - wielowarstwowa rura PEX-AL-PEX.

Produkt posiada cechy i zalety zarówno rury z tworzywa sztucznego jak i rury metalowej. Spośród oferty rynkowej wielowarstwowa rura FERRO wyróżnia się jednak szczególną budową i szerokim spectrum zastosowania. Zewnętrzna i wewnętrzna warstwa wykonana jest z PE-Xb - polietylenu sieciowanego metodą silanową.

Pomiędzy warstwami polietylenu znajduje się warstwa aluminium, dodatkowo wzmocniona klejem, który łączy wewnętrzną i zewnętrzną warstwę PE-Xb. Pośrednia warstwa aluminium służy także wzmocnieniu konstrukcji rury i zapewnia doskonałe właściwości plastyczne - możliwość dowolnego wyginania i utrzymywania zadanego rurze kształtu.

Niezwykle istotne jest zastosowanie specjalnej technologii. Dzięki dodatkowym wiązaniom atomowym (sieciowanie - polietylen jest poddawany specjalnej obróbce, w wyniku której powstają poprzeczne wiązania między łańcuchami cząsteczek) konstrukcja rury została jeszcze bardziej wzmocniona, co ułatwia jej zginanie i przede wszystkim pozwala na użytkowanie produktu w ekstremalnych temperaturach, aż do +95°C!, a więc PEX-AL-PEX może być z powodzeniem stosowana w układach C.O. oraz ogrzewaniu podłogowym.

Warto podkreślić, że tak wysokie parametry zostały uzyskane również dzięki zastosowaniu spawania warstw metodą TIG. Technologia TIG to spawanie łukiem elektrycznym i nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazu obojętnego, obecnie należy do najnowocześniejszych. Konstrukcja, użyte materiały oraz technologia produkcji, zapewniają  bardzo szerokie zastosowanie rury w nowoczesnych instalacjach sanitarnych i grzewczych oraz dłuższą żywotność i niezawodność produktu.

Parametry PEX-AL-PEX:

  •     Średnica zewnętrzna Ø16mm
  •     Grubość ścianki: 2mm
  •     Materiał: PEXb-AL-PEXb, (obie warstwy wewnętrzna i zewnętrzna sieciowane)
  •     Grubość warstwy AL: 0,2mm
  •     Maksymalne ciśnienie robocze: 10bar (PN10)
  •     Maksymalna temperatura pracy: 95˚C
  •     Najwyższa klasa zastosowania: 5

Produkt dostępny w sprzedaży od 1 lipca 2014 roku.

źródło i zdjęcie: FERRO

Firma powiązana:

Ferro S.A.

Telefon 12 256 21 00
www.ferro.pl
info@ferro.pl

Ferro S.A.