Nowości

Skuteczna renowacja pokryć dachowych z IZOHAN IZOBUD WB

18.07.2014

Promienie UV są jedną z głównych przyczyn starzenia się asfaltowych pokryć dachowych. Przed ich szkodliwym oddziaływaniem chroni warstwa posypki, która jednak w miarę upływu czasu wykrusza się. Do jej odtworzenia, jak i konserwacji całych pokryć papowych służy IZOHAN IZOBUD WB.

IZOHAN IZOBUD WB jest dyspersyjną masą asfaltowo-kauczukową, przeznaczoną do renowacji i konserwacji asfaltowych papowych pokryć dachowych i odtwarzania posypki papowej. Tworząc izolację odporną na działanie czynników atmosferycznych: wody, wilgoci oraz promieniowania UV, produkt zapewnia przedłużenie żywotności pokrycia o minimum 5 lat.

Odtworzenie posypki za pomocą preparatu IZOHAN IZOBUD WB to oszczędność czasu i materiału, a co za tym idzie, również pieniędzy. Nie musimy zgrzewać nowej warstwy papy, a jedynie dokonać konserwacji dotychczasowej i zrekonstruować posypkę – mówi Anna Pertkiewicz, Kierownik Działu Marketingu w firmie IZOHAN, należącej do Grupy ATLAS. - Cała operacja jest prosta w wykonaniu, a jednocześnie bardzo skuteczna. Pozwoli nam szybko przedłużyć walory estetyczne i użytkowe dachu.

Produkt jest szybki i prosty w aplikacji, gotowy do użycia. Można go nakładać pędzlem lub szczotką dekarską, w miejscach obróbek wtapiając tkaninę zbrojącą. Dzięki właściwościom tiksotropowym, preparat nie skapuje z narzędzi i łatwo rozprowadza się po powierzchni, tworząc pozbawioną spoin powłokę.

Eliminuje tym samym typowe dla pokryć papowych problemy z niedokładnym wykonaniem połączeń na zakładach, konieczność precyzyjnego docinania lub wykonania zgrzewów. Masę rozprowadza się łatwo nawet na skomplikowanych kształtach. Prosta technologia minimalizuje ryzyko usterek i pozwala znacznie skrócić czas pracy, a także obniżyć koszty renowacji (tak materiału, jak i robocizny).

Co jest szczególnie istotne, IZOHAN IZOBUD WB jest produktem dyspersyjnym, bezrozpuszczalnikowym, a więc przyjaznym dla środowiska. Nie wydziela uciążliwego zapachu i można go bezpiecznie stosować w kontakcie ze styropianem, co ma szczególne znaczenie przy aplikacji na ogniomurki, attyki itp. Dodatkowo, inaczej niż w przypadku mas na bazie rozpuszczalnika, możliwe jest zastosowanie preparatu na podłożach matowo-wilgotnych. Sprawia to, że IZOHAN IZOBUD WB sprawdza się także w takich miejscach, jak np. korytka ściekowe.

Produkt dostępny jest w opakowaniach 9 i 18 kg.

źródło i zdjęcie: IZOHAN

Firma powiązana:

Izohan

Telefon 58 781 45 85
www.izohan.pl
info@izohan.pl

Izohan