Nowości

Maskownica podsufitkowa - nowy, alternatywny sposób montażu systemu bezokapowego

18.07.2014

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom projektantów i wykonawców, producent systemów odprowadzania wody deszczowej Galeco, opracował alternatywny sposób montażu systemu BEZOKAPOWEGO. Dzięki maskownicy podsufitkowej umożliwiono wykonanie spójnej i estetycznej zabudowy poziomu rynnowego, przy jednoczesnym wyprowadzeniu rury spustowej na zewnątrz elewacji.

Maskownica podsufitkowa - nowy, alternatywny sposób montażu systemu bezokapowego

System BEZOKAPOWY to rozwiązanie dedykowane obiektom nieposiadającym tradycyjnego okapu, przeznaczone do montażu w ociepleniu budynków. Brak konieczności tradycyjnego umieszczenia rur na zewnątrz elewacji powoduje nie tylko uzyskanie dyskretnego i designerskiego efektu.

Przykrywająca rynnę maskownica zatrzaskiwana jest za pomocą haka doczołowego, w którego dolnej części znajdują się zamki, dzięki czemu poszczególne elementy można zdemontować w dowolnym momencie, co znacznie ułatwia przeprowadzenie wszelkich prac konserwatorskich.

System BEZOKAPOWY został zaprojektowany i wyprodukowany na bazie trzech podstawowych materiałów znanych z dotychczasowej oferty Galeco: stali powlekanej, LUXOCYNKU oraz PVC-U. Taka kombinacja gwarantuje optymalizację wymaganych parametrów w zależności od przeznaczenia konkretnego elementu.

Pomimo gwarancji stabilności systemu BEZOKAPOWEGO, niektórzy wybierają rozwiązanie tradycyjne - zewnętrzny system odprowadzania wody deszczowej. To dlatego, od niedawna, nie trzeba wybierać między estetyką a jakością - Galeco wprowadziło do oferty alternatywną wersję montażu innowacyjnego systemu BEZOKAPOWEGO.

Montaż tradycyjny i alternatywny - różnice

Oba sposoby montażu przebiegają zasadniczo w bardzo podobny sposób, należy jednak pamiętać o kilku drobnych, choć istotnych różnicach.

Tradycyjny montaż systemu BEZOKAPOWEGO odbywa się w trakcie wykonywania ocieplenia budynku, ponieważ wtedy zachodzi możliwość zabudowania elementów spustowych. Bruzda w ścianie budynku, w której będzie biegła rura spustowa, powinna mieć minimum 30 cm szerokości i głębokość zgodną z bazą Galeco Cad.

Dzięki takiemu rozwiązaniu klasyczny montaż umożliwia wykorzystanie systemu wykonanego z PVC, ponieważ w zabudowie elewacji rury są w mniejszym stopniu narażone na działanie czynników atmosferycznych.

Czym zatem rożni się montaż alternatywny? Po pierwsze w trakcie montażu nie trzeba uwzględniać bruzdy przeznaczonej na umieszczenie rury spustowej. Dzięki zastosowaniu maskownicy podsufitkowej, alternatywny montaż systemu BEZOKAPOWEGO daje równie estetyczny i nowoczesny efekt.

Maskownica to element blacharski służący do zakrycia całego poziomu rynnowego poprzez zatrzaśnięcie jej w zamki doczołowych haków rynnowych. Posiada specjalny profil umożliwiający połączenie z panelem podsufitki DECOR, którego drugi koniec jest umieszczany w standardowej listwie podsufitkowej.

Po przejściu rurą spustową przez panel podsufitki pozostałe elementy pionu spustowego instalowane są tak samo jak elementy tradycyjnego systemu BEZOKAPOWEGO.

Alternatywny sposób montażu uwzględnia wykonanie tradycyjnego okapu z jego dowolnie dobraną długością.

Niezależnie od tego czy stawiamy na tradycyjny system zewnętrzny, czy innowacyjny - w ociepleniu budynku, system BEZOKAPOWY to połączenie zaawansowanej funkcjonalności z nowoczesną stylistyką - przeznaczony do orynnowania domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych.

źródło i zdjęcia: Galeco

Firma powiązana:

Galeco

Telefon 801 623 626 (Infolinia)
www.galeco.pl
galeco@galeco.pl

Galeco