Nowości

Drzwi zewnętrzne aluplast Ideal 7000 z wypełnieniem nakładkowym zakrywającym profil skrzydła

14.07.2014

Na targach w Norymberdze aluplast zaprezentował nowe systemowe rozwiązanie dla ekskluzywnych drzwi wejściowych z eleganckim i prostym design’em: dzięki nowemu, specjalnemu profilowi w ramach serii Ideal 7000, dedykowanemu do drzwi zewnętrznych z wypełnieniami nakładkowymi zakrywającymi płaszczyznę skrzydła.

Nowe systemowe rozwiązanie dla drzwi wejściowych w serii Aluplast Ideal 7000. Specjalny profil dedykowany do przyklejanych wypełnień nakładkowych zakrywających płaszczyznę skrzydłaNowe drzwi wejściowe aluplast spełniają wysokie wymagania estetyczne stawiane przez architektów. Nowe rozwiązanie dla drzwi zewnętrznych zostało opracowane w porozumieniu ze wszystkimi wiodącymi producentami wypełnień. Rezultat: dzięki zredukowanej o 4 mm do 81 mm głębokości zabudowy nowego wariantu skrzydła, wszystkie popularne wypełnienia mogą być bez wymiany uszczelek stosowane przy systemowej głębokości zabudowy profili wynoszącej 85 mm.  

Na targach fensterbau/frontale 2014 zaprezentowany został wykonany na bazie nowego skrzydła eksponat z ukrytymi zawiasami, zintegrowanymi zabezpieczeniami i elegancką powierzchnią ceramiczną wypełnienia i nową wzbudzał powszechne zainteresowanie odwiedzających.

Nowe drzwi wejściowe o głębokości zabudowy 85 mm charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i są kompatybilne z serią systemów okiennych IDEAL 7000 i 8000 o głębokości zabudowy 85 mm. Dzięki wielokomorowej zabudowie oraz głębokości zabudowy 85 mm i zastosowaniu progu drzwiowego z przekładką termoizolacyjną w serii drzwi Ideal 7000 udało się znacząco poprawić parametry izolacyjności termicznej, osiągając wartość Uf = 1,2 W/m2K.

W nowych profilach możliwe jest stosowanie pakietów szybowych i wypełnień o szerokości do 50 mm. Duża komora wzmocnienia daje możliwość zastosowania zbrojenia gwarantującego odpowiednie parametry statyczne i wytrzymałościowe. Niski próg drzwiowy o wysokości 20 mm odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie. Specjalnie ukształtowane stopy progu umożliwiają łączenie z systemowymi profilami dodatkowymi, takimi jak np. poszerzenia. Szeroki okapnik aluminiowy odprowadza spływ wody na zewnątrz.

IDEAL 7000 - dokumentacja techniczna

źródło i zdjęcia: ALUPLAST

Firma powiązana:

aluplast Sp. z o.o.

Telefon 61 654 34 00
www.aluplast.com.pl
aluplast@aluplast.com.pl

aluplast Sp. z o.o.