Nowości

Nowe okucie do drzwi harmonijkowych Roto Patio Fold

03.07.2014

W ciągu ostatnich kilku lat harmonijkowe drzwi tarasowe zdobyły już swoich zwolenników. Teraz - dzięki wyposażeniu w nowoczesne, ulepszone okucia Roto Patio Fold - drzwi te mogą mieć wyższe i cięższe skrzydła.

Lepsza forma

Drzwi harmonijkowe z okuciem Roto Patio FoldNa nowo zaprojektowane i wykonane specjalnie do drzwi harmonijkowych okucie Roto Patio Fold jest przeznaczone do systemów wykonanych z profili drewnianych i PVC.

Całkowita masa skrzydła może wynosić obecnie 100 kg, czyli zoptymalizowana konstrukcja pozwala na uniesienie skrzydeł o 20 kg cięższych niż dotychczas. Nowe wózki na łożyskach kulkowych z bezszelestnymi rolkami zapewniają ciche działanie i długą żywotność produktu.

Ulepszone okucie Roto Patio Fold pozwala na wykonanie skrzydeł o wysokości 2800 mm (do niedawna było to 2400 mm). Daje to dużo więcej swobody w aranżacji i dopasowaniu drzwi harmonijkowych do potrzeb. Nowe okucie nie wpływa natomiast na zmianę szerokości skrzydła na wrębie w części tworzącej przejście - może ona wynosić 450-1200 mm, ani skrzydeł w ciągu harmonijki 450-900 mm.

Dodatkowym plusem jest możliwość wyposażenia drzwi z okuciem Roto Patio Fold w niski próg izolowany termicznie. Jego zastosowanie skutecznie ogranicza straty ciepła w miejscu osadzenia drzwi w posadzce. Jest ono szczelnie zabezpieczone specjalnie dobranymi materiałami o najlepszych parametrach cieplnych.

Więcej korzyści

Stosowane w drzwiach harmonijkowych okucie Roto Patio Fold pozwala na lekkie i ciche otwarcie ich do wewnątrz. Po złożeniu skrzydeł znika całe przeszklenie, które tworzą. Dzięki temu można łatwo i szybko uzyskać przejście o dostosowanej do potrzeb szerokości, która może wynosić nawet 6 metrów.

Wyjątkowo wygodna jest ich wersja z niskim progiem, który nie jest barierą dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. To wszystko sprawia, że drzwi te są chętnie wykorzystywane jako wyjście do ogrodu zimowego, w salach konferencyjnych, kawiarniach, restauracjach lub sklepach.

Znakomicie sprawdzają się także w roli ścianek dzielących pomieszczenia. Poza hotelami i gastronomią systemy harmonijkowe coraz częściej stosowane są w domach jednorodzinnych jako wyjście na taras. W tym zastosowaniu warto pomyśleć o zamontowaniu zadaszenia nad harmonijką.

źródło i zdjęcia: Roto Frank Okucia Budowlane

Firma powiązana:

Roto Frank Okucia Budowlane

Telefon 81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
www.roto.pl
info.pl@roto-frank.com

Roto Frank Okucia Budowlane