Nowości

Narzędzia Stanley Team Tech3

02.07.2014

Współpraca z zawodowymi rajdowcami stała się inspiracją do stworzenia zestawu narzędzi Stanley, dostosowanych do wymagań toru wyścigowego. Przydadzą się zarówno motoryzacyjnym profesjonalistom, jak i amatorom.

Narzędzia Stanley Team Tech3W tym sezonie inżynierowie firmy Stanley przygotowali pięć limitowanych zestawów narzędzi mechanicznych sygnowanych przez motocyklowy zespół wyścigowy Tech3. Zestawów opracowanych specjalnie dla fanów motoryzacji, umieszczonych w trwałych walizkach z chromowo-wanadową powłoką odporną na korozję.

Elementy pełniące funkcję zawiasu skrzyni były testowane w trakcie aż 3000 cykli otwierania/zamykania, aby spełnić najwyższe wymagania mechaników wyścigowych. Na wieku skrzyń oraz każdym, znajdującym się w środku narzędziu widnieje laserowo wygrawerowane logo teamu Tech3.

Stanley Tech3 - zestaw mechaniczny 78 sztuk Stanley STHT0-72655 to największy z limitowanych zestawów. Zawiera dwa rozmiary rękojeści z grzechotką ¼" oraz ½". Mniejsza rękojeść posiada 45 zapadek rozstawionych co 8°, z kolei większa 54 zapadki ustawione co 6,6°. W zestawie znajdziemy także klucze sześciokątne ze standardowymi oraz długimi nasadkami, przedłużki, końcówki oraz pokrętkę ¼" do bitów.

Stanley STHT0-72655 sprzedawany jest w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł. Dostępne są również dwie inne wersje tego zestawu mechanicznego. Z jedną rękojeścią grzechotki o wymiarze ½" gdzie znajdziemy 61 elementów (kod produktu STHT0-72654, cena 300 zł), bądź o wymiarze ¼" z 66 elementami (kod STHT0-72653, cena 199 zł).

Stanley Tech3 - zestaw bitów 39 szt.

W tym zestawie Stanley umieścił rękojeść do końcówek ¼" z grzechotką z 48 zapadkami ułożonymi co 7°. W skład zestawu wchodzą także takie elementy, jak: adaptor ¼", siedem nasadek ¼", przedłużka 60 mm z blokadą i 30 sztuk końcówek wymiennych ¼". Narzędzia te umożliwiają pracę ze śrubami i wkrętami o łbach typu sześciokątnego, Torx, płaskich, Pozidrive czy Philips. Kod zestawu to STHT9-13906, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 130 zł. 

Stanley Tech3 - zestaw 6 szt. kluczy

Zestaw kluczy płaskooczkowych łamanych Stanley Tech3 pozwala na szybkie odkręcanie i przykręcanie bez konieczności przekładania klucza. Powłoka Black Chrome chroni przed korozją i zapewnia wytrzymałość. W sprzedaży dostępny pod kodem STHT9-91444 w sugerowanej cenie detalicznej 251 zł.

Team Tech3 działa od 1989 roku i bierze udział w zawodach najwyższej klasy, prestiżowych wyścigach motocyklowych - MotoGP, porównywalnych do Formuły1. Podczas kolejnych 18 wyścigów Grand Prix, kierowcy Tech3 ścigają się na czterech kontynentach przed ponad 230-milionową widownią.

W tym sezonie, marki Stanley, DeWalt oraz Facom, jako jedyni dostawcy narzędzi, przedłużyły swoją współpracę z teamem Tech3 zostając jednocześnie "oficjalnym dostawcą elektronarzędzi", "oficjalnym dostawcą narzędzi ręcznych" oraz "oficjalnym dostawcą narzędzi". Dzięki tej współpracy fani wyścigów na dwóch kółkach otrzymają w tym sezonie możliwość poznania pracy teamu rajdowego w tzw. Tool Village Events organizowanych w Niemczech, Holandii, Czechach, Wielkiej Brytanii i USA.

źródło i zdjęcia: Stanley Black & Decker