Nowości

W księżycowym blasku – oprawy oświetleniowe Gipsy Moon marki Nowodvorski Lighting

25.06.2014

Aranżując wnętrza, niezależnie od ich typu i charakteru, zawsze chcemy zbudować niepowtarzalną atmosferę. Efekty takie możemy osiągnąć dzięki odpowiednio skomponowanej dekoracji świetlnej. Oryginalność pomieszczeń z pewnością podkreślą lampy Gipsy Moon z nowej kolekcji marki Nowodvorski Lighting. Oświetlą one przestrzeń magicznym blaskiem, niczym światło księżyca przebijające się o zmroku do wnętrza.

W księżycowym blasku – oprawy oświetleniowe Gipsy Moon marki Nowodworski LightingAtmosfera  i charakter danej przestrzeni  zależy w  dużej mierze od elementów aranżacyjnych. Nic więc dziwnego, że oświetlenie odgrywa we wnętrzach tak dużą rolę.

Z jednej strony rozprasza mrok i wskazuje drogę w ciemnościach, a z drugiej doskonale podkreśla urok pomieszczeń, akcentuje ich walory estetyczne i tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat. Dlatego niezwykle ważny jest wybór  lamp, które spełnią najwyższe wymagania, zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym.

Piękno i funkcjonalność

Nie od dziś wiadomo, że dobrze zaplanowane oświetlenie powinno wydobywać walory estetyczne wnętrza, a jednocześnie nie może zakłócać charakteru przestrzeni wokół. Estetyka lamp powinna zatem iść w parze z nowoczesną funkcjonalnością.

Projektanci  marki Nowodvorski Lighting tworząc nową kolekcję kinkietów naściennych zadbali nie tylko o ich funkcję ozdobną, ale przede wszystkim o praktyczne zastosowanie. Oprawy oświetleniowe z serii Gipsy Moon zostały wykonane z gipsu i szkła, dzięki czemu można je malować na dowolny kolor.

Taki zabieg sprawia, że z łatwością dopasujemy oprawę oświetleniową do koloru i struktury ścian, mebli, a także dekoracji, tworząc przy tym niezwykle klimatyczną aranżację. Połączenie wygody i stylu przejawia się również odpowiednio zaprojektowaną formą, rozszerzającą się ku górze. Lapy zewnętrzne Gipsy Moon charakteryzują się opływowym kształtem, przypominającym łuk księżyca.

Oprawy są otwarte od góry i z dołu, dzięki temu wydobywające się z nich świetlne promienie tworzą niezwykłe światłocienie na ścianach. Z kolei ich mleczna, nieprzezroczysta barwa powoduje, że światło zostaje rozproszone i tworzy przytulny nastrój. Efekty te rozjaśniają przestrzeń, a subtelny blask zapewnia odpowiednią atmosferę do odpoczynku  i relaksu.

Światło na wymiar

Elementy świetlne dzięki umiejętnie dobranemu rodzajowi i wielkości pomagają w kształtowaniu danej przestrzeni. Właściwe zaplanowanie oświetlenia pozwoli podkreślić walory wizualne wnętrza. Za pomocą lamp możemy również optycznie powiększyć pomieszczenia, poprzez odpowiednie jego oświetlenie. Lampy z serii Gipsy Moon są ciekawym i praktycznym sposobem urozmaicenia jednostajnego i monotonnego wnętrza.

W skład nowej kolekcji marki Nowodvorski Lighting wchodzą dwa, różnych rozmiarów kinkiety: Gipsy Moon S (33cm x 12cm x 15 cm) oraz Gipsy Moon M (43cm x 12cm x 19 cm). Niedużych rozmiarów oprawy doskonale sprawdzą się jako samodzielne oświetlenie w małych pomieszczeniach. Natomiast w większych przestrzeniach, gdzie nie wystarczy zamontowanie jedynie centralnego oświetlenia, lampy Gipsy Moon mogą stanowić uzupełnienie głównego źródła światła.

Dobrym pomysłem jest rozmieszczenie kinkietów nad stolikiem nocnym, toaletką lub komodą. Wydobywający się z nich blask delikatnie rozświetli mrok i zaakcentuje odpowiednie elementy. Naścienne oświetlenie można z powodzeniem zastosować również w korytarzach i klatkach schodowych.

Oprawy oświetleniowe z nowej kolekcji Gipsy Moon marki Nowodvorski Lighting, dzięki niepowtarzalnej formie i  praktycznej możliwości modyfikacji, stanowią klucz do sukcesu w procesie urządzania wnętrza. Ułatwiają stworzenie oryginalnego i dopasowanego do naszych upodobań projektu - a przecież to właśnie unikalna kompozycja oświetlenia kształtuje charakter i atmosferę naszej wymarzonej przestrzeni.

źródło i zdjęcia: Nowodworski

Firma powiązana:

Nowodvorski Lighting

Telefon 34 344 91 10/11
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.com

Nowodvorski Lighting