Nowości

Firma Alpol Gips uzyskała patent na ALPOL AK 518 Nanoklej

18.06.2014

Firma Alpol Gips uzyskała patent na drugi już element systemu klinkierowego ALPOL AK 518 Nanoklej. Dwa lata temu otrzymała patent europejski dla produktu Nanozaprawa do klinkieru ALPOL AZ 120 - AZ 126.

ALPOL AK 518 Nanoklej zastosowano w nim specjalnie dobranej kompozycji surowcowej zawierającej dodatki o wymiarach nanometrycznych umożliwiło stworzenie produktu o doskonalej odporności na wymywanie soli, a tym samym ograniczyło proces powstawania wykwitów.

Problem ten nie dotyczy tylko i wyłącznie elementów klinkierowych, narażone są bowiem także powierzchnie z okładzin ceramicznych i kamiennych. W szczególności w miejscach narażonych na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych: na tarasach, schodach i balkonach.

Dzięki zastosowanej nowej formule w klejach do okładzin z wykorzystaniem nanododatków udało się stworzyć produkt dedykowany do właśnie tego typu zastosowań. AK 518 jest doskonałym uzupełnieniem a tak naprawdę częścią systemu do klinkieru, w skład którego wchodzą nanospoiny i opatentowane nanozaprawy.

AK 518 służy do przyklejania okładzin na powierzchniach poziomych, ze względu na ograniczony spływ doskonale nadaje się również do montażu okładzin na powierzchniach pionowych. Jest sklasyfikowany w klasie S1 odkształcenia poprzecznego, dlatego z powodzeniem może być stosowany na podłożach krytycznych, do których zaliczamy powierzchnie podgrzewane i odkształcalne. Ze względu na podwyższoną klasę przyczepności C2 doskonale sprawdza się w zastosowaniach zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Poza tym klej posiada bardzo dobre własności robocze, co znacznie ułatwia jego aplikację.

źródło i zdjęcie: Alpol Gips

Firma powiązana:

Piotrowice II

Telefon 15 836 41 42, (DOK) 41 372 11 10-12
www.alpol.pl, www.stabill.pl, www.satyn.pl, www.huzar.com.pl
dok@piotrowice2.com.pl

Piotrowice II