Nowości

Energooszczędność w pakiecie

22.09.2010

Firma FAKRO oferuje pakiet elementów montażowych, które pozwalają na prawidłowe wykonanie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej wokół okna. Pakiet tworzą kołnierz EHV – AT Thermo i zestaw izolacyjny XDP. Do tej pory standardowe kołnierze uszczelniające miały za zadanie wyłącznie odprowadzenie wody deszczowej poza okno. Uniwersalny kołnierz EHV-AT Thermo umożliwia, dodatkowo, docieplenie okien dachowych powyżej poziomu łat w dachu...

Kołnierz posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna, dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Izoluje termicznie okno i znacznie poprawia współczynnik przenikania ciepła. Ogranicza ryzyko powstawania ewentualnych mostków termicznych i strat ciepła.

Podczas montażu okna dachowego zalecane jest również stosowanie zestawu izolacyjnego XDP. Składa się on z kołnierza paroprzepuszczalnego oraz materiału termoizolacyjnego z naturalnej wełny owczej. Sprężysty materiał z owczej wełny służy do dokładnego wypełniania szczeliny wokół okna.

Co więcej jest łatwy w dzieleniu i formowaniu, umożliwiając wiele wariantów docieplenia okna w zależności od sposobu montażu w połaci dachu. Wełna owcza jest produktem naturalnym i obojętnym dla skóry. Kołnierz paroprzepuszczalny służy do połączenia okna z folią dachową. Wykonany jest z wysokiej jakości membrany, która chroni materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem i stratą jego energooszczędnych funkcji.

Oryginalne, energooszczędne produkty FAKRO przeznaczone do montażu okien dachowych zapewniają szybki, łatwy i co najważniejsze, poprawny montaż.

źródło: Fako

Więcej