Nowości

Termostatyczna mieszająca grupa pompowa Weberman - prostota regulacji i wygoda użytkowania

21.09.2010

FERRO S.A. - firma znana z innowacyjnych rozwiązań usprawniających pracę instalatorom i projektantom instalacji wprowadziła na rynek termostatyczną mieszającą grupę pompową Weberman. Jest to urządzenie służące do obniżenia temperatury czynnika grzewczego w instalacjach ogrzewania podłogowego.

Głównymi elementami grupy pompowej są: czterodrogowy mieszający zawór termostatyczny oraz pompa obiegowa z trzystopniową regulacją obrotów. Całe urządzenie pełni rolę miejscowego układu zmieszania stosowanego w przypadku, kiedy ogrzewanie podłogowe znajduje się w obrębie jednej kondygnacji. Dodatkowo układ wyposażony jest w termometr oraz odpowietrznik ręczny, służący do odpowietrzenia pompy. Konstrukcja i wymiary grupy pompowej umożliwiają montaż bezpośrednio do każdego typu rozdzielacza o rozstawie przyłączy 211 mm.

Charakterystyczną cechą i główną zaletą urządzenia GM40 - RZP są prostota regulacji oraz małe gabaryty. Dzięki zastosowaniu czterodrogowego zaworu termostatycznego, regulacja temperatury w instalacji podłogowej sprowadza się jedynie do ustawienia pokrętła na zaworze w takiej pozycji, aby termometr znajdujący się za pompą wskazywał temperaturę czynnika właściwą dla ogrzewania podłogowego - w tym przypadku maksymalnie 45-50°C, natomiast 120 mm szerokość pozwala zaoszczędzić miejsca oraz obniżyć nakłady inwestycyjne związane z szafką.

Zmiana parametrów pracy źródła ciepła nie wpływa na zmianę parametrów w instalacji podłogowej i nie wymaga od użytkownika ponownej regulacji układu. Termostatyczna mieszająca grupa pompowa proponowana przez firmę FERRO jest alternatywą dla rozwiązań dostępnych na rynku, które posiadają duże gabaryty zewnętrzne lub dość skomplikowany oraz czasochłonny sposób regulacji temperatury układu.

Źródło: Ferro

Więcej