Nowości

WEBMANIPULATOR – moduł komunikacji z centralą mistral firmy PRO-VENT

10.06.2014

Zapomniałeś ograniczyć poziom wentylacji? Wracasz z podróży i chcesz wcześniej włączyć wentylację czy ustawić wyższą temperaturę nawiewu? Teraz to możliwe!

WEBMANIPULATOR – to moduł komunikacji z centralą mistral firmy PRO-VENT pozwalający na sterowanie centralą z poziomu sieci domowej lan lub wifi. przy odpowiedniej konfiguracji pozwala również na zdalny dostęp z sieci internet.

Stan pracy centrali przedstawiany jest przez zbiór ikon na ekranie głównym, które dodatkowo wizualnie pokazują czy włączony jest bypass wymiennika, czy podłączony jest wymiennik gruntowy, czy pracuje nagrzewnica lub jakie są temperatury na zewnątrz i za gwc. Wyświetlana jest także informacja o pozostałym czasie aktywnej funkcji wietrzenia. Aktualnie zadane funkcje i ich wartości prezentowane są też na ekranie głównym, dzięki czemu szybko możemy zorientować się w parametrach pracy naszej centrali.

Zyskujemy:

  • proste i wygodne sterowanie z każdego miejsca
  • jeszcze wyższy poziom komfortu cieplnego (sterowanie kontrolowane czujnikami temp.)
  • możliwość optymalizacji zużycia energii cieplnej i pobieranej przez centralę
  • wykorzystanie programów tygodniowych do automatyzacji obsługi

Dostęp do centrali Mistral możliwy jest z poziomu aplikacji stworzonej na system Android lub z poziomu przeglądarki stron WWW. Użycie przeglądarki stron www umożliwia sterowanie pracą centrali z poziomu dowolnego Smartfona, tabletu czy komputera PC. Nieistotny jest w tym przypadku system operacyjny jak np. Windows, Linux (komputery PC), WindowsPhone, iOS (iPhone), Android (Smartfony) itd. Warunkiem dostępu do centrali jest jedynie zainstalowana w urządzeniu graficzna przeglądarka stron WWW z obsługą JavaScript oraz jQueryMobile. Obsługa centrali jest więc
możliwa z poziomu większości nowych urządzeń i przeglądarek dostępnych na rynku.

źródło i zdjęcie: PRO-VENT