Nowości

Uponor Fluvia T-Push 12

05.06.2014

Zestaw Fluvia T Push-12, nowość w ofercie firmy Uponor, to innowacyjne rozwiązanie opracowane z myślą o wszelkich pracach renowacyjnych. Zestaw pompowo-mieszający Fluvia T Push-12 obniża temperaturę zasilania, dzięki czemu możliwe jest sterowanie temperaturą w pomieszczeniach.

Montaż systemów ogrzewania płaszczyznowego zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniach, a zwłaszcza w łazienkach i strefie dziennej. Uponor oferuje m.in. systemy ogrzewania płaszczyznowego Siccus i Minitec, przeznaczone do montażu ściennego i podłogowego, a także nowość w postaci systemu Renovis do instalacji ściennej i sufitowej.

Montaż systemu ogrzewania płaszczyznowego nie tylko może podnieść efektywność energetyczną budynku i zwiększyć poziom komfortu, lecz także pozwala zaoszczędzić miejsce. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się również stosowanie centralnego sterownika nastawy temperatury, który umożliwia obniżenie temperatury zasilania obiegu. Jeśli jednak wprowadzenie takiego rozwiązania nie jest możliwe z uwagi na obecność grzejników wysokotemperaturowych, można zastosować nowy zestaw Fluvia T Push-12. Pozwala on uzyskać niższe temperatury zasilania w każdym pomieszczeniu z osobna.

Redukcja temperatury zasilania

Zestaw T Push-12 redukuje temperaturę zasilania obiegu (max. 90 °C), doprowadzając schłodzoną wodę powrotną. W ten sposób możliwe jest uzyskanie poziomu temperatury odpowiedniego do obsługi niskotemperaturowych systemów ogrzewania. Rozwiązanie to zapewnia przyjemną i stałą temperaturę powietrza w pomieszczeniu, a także zapobiega ryzyku uszkodzenia podłogi w wyniku działania wysokich temperatur.

Jeden zestaw umożliwia sterowanie temperaturą na powierzchni do 30 m². Fluvia T Push-12 oferuje możliwość przyłączenia do systemów jedno- oraz dwururowych. Liczbę połączonych obiegów można zwiększyć, stosując opcjonalny zestaw przyłączeniowy.

Uponor oferuje zestaw pompowo-mieszający wraz z termostatem wyposażonym w czujnik z regulowanym napędem z przyłączem kablowym, oraz z interfejsem komunikacji bezprzewodowej połączonym z czujnikami zamontowanymi w ogrzewanych pomieszczeniach. Wariant ten znacząco ułatwia tworzenie połączeń w przypadku modernizacji.

Zestaw Fluvia T Push-12 charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami (310/230 mm) oraz bardzo małą głębokością zabudowy 84 mm), dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca. Zestaw ten posiada izolację akustyczną i termiczną, co eliminuje potrzebę izolacji w przypadku montażu w trudno dostępnych miejscach.

źródło i zdjęcie: Uponor

Firma powiązana:

Uponor

Telefon 22 266 82 00, 801 000 425
www.uponor.pl/instalacje
recepcja@uponor.com

Uponor