Nowości

Nowy odkurzacz centralny – Hybrydowy systemem filtracji

30.05.2014

Absolutna nowość, dotychczas nigdzie niespotykany, system filtracji hybrydowej! W odkurzaczach Enke serii HF połączono trzy współdziałające ze sobą systemy filtracji, tworząc filtrację hybrydową.

Jednostki Enke Hybrid Filtration są najbardziej zaawansowanymi technologicznie odkurzaczami pod względem systemu filtracji! Zapewniają maksymalną ochronę silnika przy minimalnych kosztach eksploatacji!

System filtracji hybrydowej  oparty jest na:

  • filtracji  cyklonicznej - specjalne kolano wlotowe (1) wprawia wpadające do jednostki powietrze w ruch cykloniczny,  rozdzielając frakcje kurzu.
  • filtracji poprzez samoczyszczący worek odwrócony* (3)
  • filtracji dokładnej, chroniącej turbinę (2) jednostki przez filtr dokładny HEPA (4)

*Samooczyszczający filtr workowy wykonany z 2 różnych zaawansowanych technologicznie tkanin - wewnętrzna z mikrowłókien oraz zewnętrzna z powłoką NANO-TEX – przez co zabrudzenia nie zatrzymują się na filtrze i szybko opadają na dno zbiornika.

Charakterystyka jednostek centralnych HF:

  • obudowy jednostek wykonane ze stali nierdzewnej
  • system powolnego startu (soft-start)
  • zawór bezpieczeństwa BY-PASS
  • stopień zabezpieczenia elektrycznego IP40
  • wysokowydajne i bardzo ciche turbiny "promieniowe" firmy Ametek
  • Hybrydowy system filtracji - trójstopniowy system filtracji oparty na filtracji cyklonicznej oraz samooczyszczającym się filtrze workowym dodatkowo  jednostka wyposażona jest w filtr dokładny


Trójstopniowa turbina ssąca Ametek (z niezależnym chłodzeniem silnika) o doskonałych parametrach technicznych i długiej żywotności.

Płytka sterująca wyposażona w czujnik podciśnienia, mikroprocesor oraz bezpiecznik termiczny gwarantuje poprawną pracą odkurzacza.

 

Filtr dokładny HEPA - dodatkowe zabezpieczenie silnika. Filtruje 99,7 % najdrobniejszych cząstek kurzu idealnie chroniąc silnik odkurzacza. W przypadku jednostek Hybrid Filtration nie jest konieczna wymiana tego filtra.

System filtracji cyklonicznej - I stopień filtracji zapewnia odpowiednio wyprofilowane kolanko wewnątrz korpusu jednostki.

Samooczyszczający filtr workowy wykonany z 2 różnych zaawansowanych technologicznie tkanin - wewnętrzna (1) z mikrowłókien  oraz zewnętrzna  z powłoką NANO-TEX  przez co zabrudzenia nie zatrzymują się na filtrze i opadają na dno zbiornika.


źródło i zdjęcia: COMFORT SYSTEM