Nowości

Elewacje we wszystkich kolorach … Jedynki® Fasadowej

16.05.2014

Dobra farba elewacyjna nie tylko tworzy trwałą powłokę, odporną na warunki atmosferyczne, ale też w ogromnej mierze stanowi o estetycznym wymiarze budynku. Dlatego, wybierając farbę fasadową w równym stopniu warto poznać jej właściwości techniczne, jak i dostępne warianty kolorystyczne. Dzięki poszerzeniu o kolejne nowe odcienie, paleta Jedynki® Fasadowej obejmuje już 233 kolory, spośród których znaleźć można propozycję idealną do każdego typu budynku.

Elewacje we wszystkich kolorach … Jedynki® FasadowejWybór właściwej barwy elewacji nie jest prostym zadaniem. Dokonując go, musimy uwzględnić kilka czynników, a nasze indywidualne upodobania kolorystyczne są tylko jednym z nich - i to wcale nie najważniejszym. Odcień fasady powinien współgrać z otoczeniem.

Kolory sąsiadujących domów są odnośnikiem, który warto wziąć pod uwagę, by zachować harmonię kolorystyczną przestrzeni.

Elementami o wielkim znaczeniu są także: styl architektoniczny, a także wielkość i forma bryły budynku. Odpowiedni dobór barw może optycznie zmodyfikować jego kształt - na przykład jasne barwy sprawią, że dom będzie wydawał się większy, a jednolity kolor uwydatni jego formę.

Pamiętajmy też, że na ostateczny wygląd barwy, wpływ mają także wielkość powierzchni (na większej płaszczyźnie kolory wydają się z reguły ciemniejsze), jej faktura (materiał z jakiego ściana jest wykonana), a także światło.

Paleta odcieni Jedynki® Fasadowej to aż 232 efektowne i różnorodne propozycje kolorów z mieszalnika oraz biały (a także dodatkowo 6 gotowych kolorów).

Oprócz tak szerokiego wyboru barw, Jedynka® Fasadowa zapewnia również długotrwałą ochronę ścian zewnętrznych. Tworzy matowe, odporne na zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne warstwy. Ma doskonałą przyczepność do podłoża, dając efekt jednolitego wykończenia, bez smug od pędzla.

Ponadto mikroporowata powłoka farby zapewnia mikrowentylację malowanej powierzchni. Jedynkę® Fasadową można stosować na tynkach cementowych i cementowo-wapiennych, jak również do betonu. To farba o ekologicznej recepturze i wysokiej wydajności (ok. 8 m2/l).

źródło: Jedynka

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.farbyjedynka.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.