Nowości

VXI-DAM - zewnętrzna czujka dualna PIR+MIKROFALA z antymaskingiem

16.05.2014

VXI-DAM to następca czujki VX-402-VX INFINITY. Sygnał alarmowy wysyłany jest po jednoczesnym naruszeniu pól detekcji dla górnego i dolnego piroelementu, co zapobiega wystepowaniu fałszywych alarmów wywoływanych przez małe zwierzęta.

Moduł mikrofalowy czujki dualnej  zapewnia prawidłowe działanie w trudnych warunkach środowiskowych. Obszar detekcji 12x12 m można skrócić skokowo nawet do 2,5 m oraz kształtować stosownie  do wymagań użytkownika                za pomocą dedykowanych naklejek maskujących. Oddzielne sterowanie zasięgiem mikrofali gwararantuje zgodność obszaru detekcji PIR i MW. Kąt obrotu wewnętrznego korpusu można ustalić w 7 położeniach, a redukcję fałszywych alarmów przy skierowaniu czujki na ścianę zapewniają odpowiednie przesłony.

Odporność na fałszywe alarmy zapewnia cyfrowy algorytm detekcji SMDA (Super Multi Dimensional Analysis) szczegółowo analizujący przebieg sygnału    z piroelementu, a nie tylko zliczający impulsy. Obudowa czujki  VXI-DAM (klasa szczelności IP55) wykonana jest z nowoczesnego tworzywa ASA, 5-krotnie odporniejszego na wpływ UV od powszechnie stosowanego ABS.

Więcej informacji oraz instrukcja obsługi czujki czujki dualnej VXI-DAM

 

źródło i zdjęcia: Optex Security Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Optex Security Sp. z o.o.

Telefon 22 598 06 60
www.optex.com.pl
optex@optex.com.pl

Optex Security Sp. z o.o.