Nowości

Nowość! Mocne zwieńczenie inwestycji - nadproża i stropy w systemie MUROTHERM

15.05.2014

Strop stanowi jeden z kluczowych elementów budynku, ponieważ to od niego zależy stabilność całej konstrukcji i równe rozłożenie obciążeń. W ofercie firmy POZBRUK pojawił się zestaw stropów strunobetonowych i nadproży, które gwarantują nowe możliwości konstrukcyjne. Opatentowana technologia przyspiesza prace budowlane i obniża koszty inwestycji.

pozbruk_murotherm_pustakiProces budowlany wymaga czasu i poniesienia niezbędnych nakładów, jednak w dzisiejszych czasach projektanci i wykonawcy poszukują technologii, które pozwolą zaoszczędzić cenny czas i pieniądze. Z tą myślą powstał opatentowany program lekkich stropów strunobetonowych i niezwykle wytrzymałych nadproży, które otwierają całkiem nowe perspektywy konstruowania.

Elementy występujące w pełnej palecie wymiarowej pozwalają na realizację każdego zamysłu projektowego. Dostępne w dwóch wymiarach wzmocnione belki stropowe o dużej nośności bardzo dobrze współpracują z warstwą nadbetonu, dzięki czemu dają szerokie możliwości dostosowania do wymagań projektowych.

Wraz z keramzytobetonowymi pustakami nie wywierają dużych obciążeń na ściany budynku. Uzupełnieniem unikalnego programu MUROTHERM są wzmacniane prefabrykowane nadproża, które umożliwiają wykonywanie dużych ościeży sięgających po sam sufit.

Zasadniczymi zaletami  systemu MUROTHERM  są  wysokie parametry wytrzymałościowe i izolacyjne konstrukcji, trwałość i estetyka, a także skrócony czas i niższy koszt budowy.

Nowe możliwości konstrukcyjne

pozbruk_murotherm_pustakiOpatentowany zestaw stropowy SBS MUROTHERM składa się z prefabrykowanych żeber strunobetonowych i lekkich pustaków stropowych. Ze względu na dużą elastyczność stosowania, może być używany w dowolnych rozwiązaniach materiałowo-konstrukcyjnych, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i publicznym.

Belki stropowe są dostępne w dwóch wersjach, różniących się wysokością i układem zbrojenia - SBS 140 i SBS 170. Elementy wytwarzane w najnowocześniejszej technologii i z zastosowaniem betonu C40/50 oraz splotów ze stali o średnicy 12,5 charakteryzuje bardzo dobra nośność, dająca możliwość konstruowania stropów nawet o dużych rozpiętościach.

Belki stropowe SBS 140 mogą osiągać maksymalne długości nawet 10,9 m i pozwalają na tworzenie stropów o rozpiętości do 10,7 m.

Z kolei belki SBS 170 to idealna propozycja dla budownictwa publicznego, ze względu na zwiększoną wytrzymałość. Konstruowane z ich wykorzystaniem stropy mogą osiągać bardzo duże rozpiętości aż do 11,22 m. Wszystko to przy niewielkim ciężarze elementów - 24 kg/1 mb w przypadku SBS 140 i 27,75 kg/1mb. Układane między żebrami pustaki mają zaledwie 10,5 kg każdy. Przekłada się to także na duże ułatwienia przy logistyce prac budowlanych. Tak lekkie elementy można układać za pomocą małego dźwigu.

Wyższe progi technologii budowlanej

Współcześnie projektowane budynki cechuje coraz większa powierzchnia otworów okiennych. Nadproża strunobetonowe charakteryzują się niewielkim przekrojem i bardzo dużą wytrzymałością. Zintegrowane zbrojenie eliminuje potrzebę dodatkowego dozbrajania czy betonowania, co przekłada się na oszczędność czasu i materiałów. Ze względu na bardzo dużą nośność, mogą przyjmować bezpośrednie obciążenia stropem.

Są dostępne w trzech wersjach o różnych wymiarach i rozstawach zbrojenia. Wzmocnione nadproża strunobetonowe NSB 140 pozwalają na wykonywanie otworów okiennych o szerokości aż do 330 cm, natomiast nadproża NSB 110 - bardzo długich i szerokich otworów o wymiarach 300x330 cm. Wyższe otwory można uzyskać przy wykorzystaniu obniżonego nadproża NSB 71 o niewielkiej wysokości zaledwie 71 cm.

Zastosowanie elementów MUROTHERM nie wymaga szalowania czy stemplowania. Dodatkową zaletą produktów z serii NSB może być fakt, że ułatwiają montaż kaset z roletami okiennymi, dzięki zmniejszonej ilości zbrojeń.

Orientacyjne ceny:

Belka stropowa SBS 140 - od 30,87 do 39,80 zł netto mb
Belka stropowa SBS 170 - od 33,87 do 45,87 zł netto mb
Pustaki stropowe standard - 6 zł netto/szt.
Pustaki stropowe końcowe (zaślepione otwory) - 7,20 zł netto/szt.
Nadproże strunobetonowe NSB 140 - od 42,12 do 126,35 zł netto/szt.
Nadproże strunobetonowe NSB 110  - od 33,26 do 112,16 zł netto/szt.
Nadproże strunobetonowe NSB 71 - od 24,37 do 80,46 zł netto/szt.

źródło i zdjęcia: POZBRUK