Nowości

Kotły SAS na pelety – maksymalne dopasowanie

14.05.2014

Najnowsze rozwiązania konstrukcyjne pozwalają nawet w przypadku kotła na paliwa stałe sprawić, by jego użytkowanie dawało komfort, nie wymagało ciągłej obsługi i pozwalało utrzymać czystość w pomieszczeniu kotłowni.

Takie rozwiązanie osiągnięto w podajniku w kotle AGRO-ECO oraz w palniku MULTI FLAME montowanym do kotłów MULTI i SLIM. Transport paliwa z zasobnika opału do komory paleniskowej odbywa się tak, aby wyeliminować niebezpieczeństwo cofnięcia płomienia do zasobnika opału w trakcie normalnej pracy, postoju podajnika, jak również w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej (brak zasilania).

Posiadanie kotła (MULTI 17-150 kW lub SLIM 14-48 kW) z dwoma wymiennymi palnikami: retortowym do eko-groszku oraz z ruchomym rusztem do peletu MULTI FLAME staje się dzisiaj, przy niestabilności cen i jakości różnych opałów, zaletą nie do przecenienia.

Palnik MULTI FLAMEKotły SAS - MULTI i AGRO-ECO

Nowatorskie rozwiązanie w palniku MULTI FLAME oparte o układ dwóch ślimaków z odpowiednio zestopniowaną prędkością podawania paliwa zwiększa bezpieczeństwo użytkowania kotła bez konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego. Standardowo kocioł ma również zabezpieczenie elektroniczne w postaci czujnika temperatury podajnika.

Automatyczny zapłon paliwa dzięki wyposażeniu w komplet grzałek ceramicznych oraz system podtrzymania ognia po osiągnięciu żądanej temperatury sprawia, iż kocioł może w pełni sprawnie pracować nawet przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną.

Podawanie paliwa

Standardowy system dostarczania paliwa do kotła można rozbudować o zewnętrzne podawanie z pomieszczenia pośredniego (np. zbiornik zewnętrzny) do właściwego zasobnika kotła. Sterowanie poziomem paliwa w koszu pozwala w pełni zautomatyzować dostarczanie paliwa bez konieczności ingerencji w ten proces przez cały okres grzewczy. Jeśli dodatkowo kocioł zostanie wyposażony w system automatycznego odpopielania to uzyskujemy układ o wiele bardziej ekonomiczny i bezobsługowy niż w przypadku automatycznych

kotłów węglowych.SAS GRO-ECOOdpowiednio prowadzony proces spalania biomasy – peletów – w znacznym stopniu eliminuje powstawanie sadzy i zanieczyszczeń w kotle, a tym samym poprawia wymianę ciepła utrzymując stosunkowo długo deklarowaną sprawność kotła – wydłużając czas między niezbędnym okresowym oczyszczaniem wymiennika kotła. Oczywiście wynik poprawnego spalania paliw przekłada się także na efekt ekonomiczny wynikający z oszczędności zużywanego paliwa, jak i wydłużenia żywotności samego kotła.

SAS MULTI – komfort użytkowania

Jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na sprawność kotła i zapewnienie długiej jego żywotności jest przeprowadzanie okresowej konserwacji i utrzymywanie w czystości wszystkich elementów kotła.

Dla ułatwienia tego zadania wprowadzono zmiany konstrukcyjne w budowie wewnętrznej części wymiennika kotła MULTI. Kaseta pionowa została zstąpiona wymiennikiem w postaci rury stalowej (na przekroju).

źródło i zdjęcia: Sas

Firma powiązana:

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Telefon 41 378 46 19
www.sas.busko.pl
biuro@sas.busko.pl

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS