Nowości

Podłogi TORLYS - drewno, które grzeje

17.08.2010

Kto by pomyślał, że srogi kanadyjski klimat będzie inspiracją do  stworzenia nowoczesnej technologii podłóg.  Teraz pod podłogą drewnianą  można położyć ogrzewanie i w końcu zapomnieć o mikro szczelinach oraz  dokuczliwych deformacjach.

Podgrzewana płytka ceramiczna to standard. Jednak co robić, gdy chcemy  zainstalować ogrzewanie pod drewnianą podłogą? Dotychczas żadna z polskich firm nie  udzielała gwarancji, że deski nie rozejdą się po pierwszym sezonie grzewczym. Tej zimy  w salonach Dekorian i PARA znajdziemy idealne rozwiązanie - podłogi TORLYS.

Podłoga jak skała

Lite drewno jest materiałem bardzo niestabilnym. Swoją objętość zmienia pod  wpływem temperatury oraz wilgotności. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie  prowadzi do rozszczelnienia się podłogi lub jej "podniesienia". Warto wiedzieć, że za  stabilność podłogi odpowiedzialna jest nie część, po której chodzimy, ale to, co znajduje  się pod nią, czyli tzw. rdzeń.

Rdzeń TORLYS został wykonany z włókien drewnianych  sprasowanych z grubości 50 cm do 1 cm. To dlatego przetworzone drewno jest odporne  na wysoką  na temperaturę i pod wpływem wilgoci zmienia swoją objętość tylko o 5%.

A konserwacja?

Na pewno możemy zapomnieć o cyklinowaniu, które wiąże się z ogromem kurzu, niepotrzebnym zamieszaniem i szlifowaniem. Wystarczy, że na powierzchnię podłogi  nałożymy specjalne preparaty chemiczne. Poczekamy 2 godziny i podłoga lśni jak nowa.

Co ważne... O takiej konserwacji możemy zacząć myśleć dopiero po kilkunastu latach eksploatacji podłogi. A na co dzień wystarczy nam odpowiedni środek czyszczący i mop. Chciałoby się powiedzieć, że podłogowy komfort mamy w zasięgu stopy. Bo nic nie  sprawia większej przyjemności niż chodzenie po podłodze bez papci, skarpet i zmartwień o kolejne rysy.

źródło: Juicy Marketing Sp. J.

Więcej