Nowości

Piana TYTAN ENERGY 2020 - nowość Seleny dla budownictwa energooszczędnego

06.05.2014

Piana Tytan Energy 2020 to nowość firmy Selena. Obecnie to jedyna piana na polskim rynku,  dedykowana bezpośrednio dla budownictwa energooszczędnego. Używana w izolacji stolarki otworowej redukuje straty ciepła nawet do 60%.

Piana TYTAN ENERGY 2020Piana Tytan Professional Energy 2020 to nowość nie tylko w ofercie firmy Selena, ale także nowość na rynku. Piana ta jest doskonałym rozwiązaniem dla budownictwa energooszczędnego - skutecznie i trwale eliminuje mostki termiczne.

Tytan Professional Energy 2020 to piana szybkoschnąca, którą można przycinać już po dwudziestu pięciu minutach od chwili aplikacji. Charakteryzuje się gęstą, jednolitą strukturą oraz bardzo małym przyrostem. Wszystkie parametry izolacyjne Tytan Energy 2020 zostały potwierdzone testami wykonanymi przez akredytowaną jednostkę badawczą.

Od chwili kiedy Unia Europejska podjęła decyzję o wprowadzeniu działań mających zmniejszyć zużycie gazów cieplarnianych, branża budowlana przechodzi niemal rewolucję, stawiając na rozwiązania wciąż bardziej ekologiczne. Opracowana przez dział R&D firmy Selena piana Tytan Professional Energy 2020 jako pierwsza piana poliuretanowa na polskim rynku, całkowicie wpisuje się w oczekiwania zarówno inwestorów, jak i wykonawców pozwalając zmniejszyć straty ciepła z budynku aż o 60%.

Skuteczna i energooszczędna piana to potrzeba zarówno inwestorów indywidualnych, jak też montażystów stolarki. Najczęściej bowiem z niekontrolowanym przepływem powietrza mamy do czynienia przy drzwiach i oknach.

To właśnie poprzez szczeliny spowodowane niewłaściwym montażem okna, jak też poprzez przez pianę montażową, przy pomocy której montuje się okna, ucieka najwięcej ciepłego powietrza z mieszkania, zaś z zewnątrz przedostaje się do środka powietrze zimnie.

Zatem im bardziej energooszczędna piana, im lepsze jej właściwości izolacyjne, tym mniejsze będą straty. Po tym względem piana Tytan Professional Energy 2020 jest niemal rewolucją na polskim rynku redukując te straty nawet o 60%.

źródło: Selena

Firma powiązana:

Selena

Telefon 71 78 38 301
www.tytan.pl, www.selena.pl
kontakt@selena.com

Selena