Nowości

Pierwszy w Polsce poradnik prezentujący kolory elewacji FOVEO TECH 2014

05.05.2014

Poradnik kolorów FOVEO TECH to jedna z niewielu publikacji w Polsce prezentująca kolory elewacji. Tegoroczna, druga już edycja przewodnika po świecie barw, pełna jest atrakcyjnych inspiracji, zdjęć i fachowych porad. Dzięki skorzystaniu z zawartych w katalogu rozwiązań, z łatwością dobierzemy najbardziej odpowiadające nam zestawienie kolorystyczne.

Duża dawka kolorystycznych inspiracji dla Twojej fasady - poradnik kolorów FOVEO TECH 2014

poradnik kolorów FOVEO TECH 2014Kolorystyka zewnętrzna budynku ma istotny wpływ na jego postrzeganie. Barwy fasady decydują  o estetyce obiektu i o tym, jak wpisuje się on w najbliższe otoczenie.  Przy wyborze kolorów elewacji, zarówno w przypadku budowy domu, jak i odnowy tynków zewnętrznych, warto sięgnąć po gotowe rozwiązania, które ułatwią nam podjęcie decyzji.

Pomoże w tym poradnik kolorów przygotowany przez FOVEO TECH - markę profesjonalnych rozwiązań do ocieplenia budynków, obejmujących m.in. tynki dekoracyjne i farby fasadowe.

Nowy poradnik FOVEO TECH na rok 2014 to atrakcyjne prezentacje budynków mieszkalnych w różnorodnych zestawieniach kolorystycznych, a także fachowe porady na temat funkcji i postrzegania barw oraz ich komponowania.

Każda barwa i jej odcienie może pokazać nasz dom w nieco inny sposób - kolory mogą pozornie zbliżać lub oddalać, rozprzestrzeniać lub koncentrować, dawać wrażenie zimnych lub ciepłych. Np. kolor żółty, będący barwą bardzo widoczną w krajobrazie, ociepla i rozjaśnia, jednak zbyt nasycony może drażnić. Mocny akcent wnosi czerwień, dlatego zazwyczaj jest ona stosowana głównie jako barwa detali architektonicznych. Z kolei naturalna zieleń dobrze komponuje się z przyrodą, tworząc również ciekawe efekty w połączeniu z elementami  z drewna.

Parametry koloru

W opracowywaniu katalogu uczestniczyła dr inż. arch. Justyna Tarajko-Kowalska, pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej, ekspert z dziedziny wykorzystania koloru w architekturze i urbanistyce.

Kolorystyka budynku ma duży wpływ  na jego postrzeganie. Powinna nie tylko wypełniać zadania funkcjonalne, ale również budzić określone odczucia emocjonalne, a przede wszystkim sprzyjać dobremu samopoczuciu mieszkańców  - tłumaczy architekt Justyna Tarajko-Kowalska. 

Poradnik kolorów podsuwa mnóstwo inspiracji wykorzystujących nowoczesne rozwiązania FOVEO TECH, które pozwalają na stworzenie trwałej i estetycznej elewacji budynku.

Nowoczesny przewodnik po świecie barw jest multi języczny - dostępny w wersji polskiej i angielskiej. Z poradnika możemy korzystać w łatwy sposób, bez wychodzenia z domu.

Jego elektroniczną formę znajdziemy pod adresem: http://www.foveotech.pl/_poradnik_kolorow/ lub w wersji drukowanej w wybranych punktach dystrybucyjnych.

Wykorzystane w katalogu kolory tynków zostały zaprezentowane na domach zaprojektowanych przez Biuro Projektowe MTM STYL.

Zapraszamy do skorzystania z pierwszego w Polsce poradnika prezentującego kolory elewacji!

źródło i zdjęcia: FOVEO TECH

Firma powiązana:

Foveo Tech

Telefon 14 681 11 11
www.foveotech.pl
marketing@foveotech.pl

Foveo Tech