Nowości

Nowość! PLAZA GRANDE - płyty w wielkim stylu

28.04.2014

PLAZA GRANDE to nowa kolekcja firmy POZBRUK obejmująca płyty nawierzchniowe w dużych formatach, które wyróżnia elegancka estetyka. Dzięki nim możliwe jest tworzenie oryginalnych i intrygujących kompozycji, które odmienią oblicze zewnętrznych przestrzeni oraz efektownie podkreślą styl otaczającej architektury.

PLAZA GRANDE to nowa kolekcja firmy POZBRUKWspółczesna architektura charakteryzuje się dużą różnorodnością form oraz materiałów. Nowo powstałe budynki przybierają niecodzienne, futurystyczne kształty lub mają postać bardzo prostych brył.

Ich elewacje coraz częściej mają zindywidualizowany charakter dzięki zastępowaniu tradycyjnych metod wykończeń szlachetnymi tynkami strukturalnymi lub oryginalnymi okładzinami, np. z drewna czy kamienia.

Popularne jest także stosowanie lśniących elementów ze szkła oraz metalu, które podkreślają elegancki styl zabudowy. Aby wyeksponować piękno i wyjątkowość każdego z budynków, niezbędna jest jego odpowiednia oprawa.

Firma POZBRUK stworzyła kolekcję płyt PLAZA GRANDE z myślą o stylowym wykończeniu obszarów o dużej powierzchni wokół nowoczesnej architektury. Oferowane płyty są przeznaczone do wykładania chodników oraz placów w przestrzeni miejskiej, w pobliżu obiektów publicznych, jak również przy prywatnych posesjach.

PLAZA GRANDE to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych betonowych płyt chodnikowych. Bogaty asortyment formatów, kolorów oraz rodzaju faktury płyt umożliwia komponowanie różnorodnych wzorów, które nadadzą aranżowanej przestrzeni niepowtarzalny charakter.

Możliwości dużego formatu

Płyty PLAZA GRANDE są dostępne w 3 zestawach zawierających różne formaty: set 1 - 2 płyty 60x90, set 2 - 2 płyty 30x60 i 2 płyty 60x90, set 3 - 3 płyty 30x30, 2 płyty 30x45 cm, 3 płyty 30x60 cm. Grubość każdej z płyt wynosi 8 cm. Poszczególne sety można ze sobą łączyć, a także uzupełniać o mniejsze elementy z kolekcji PLAZA, uzyskując dzięki temu ciekawe układy płyt o różnej wielkości.

Jest to efektowny zabieg, który przełamuje monotonię kreowanej nawierzchni i nadaje jej dynamiczny wyraz. Interesującym rozwiązaniem jest również zestawienie płyt o różnych kolorach. Można wówczas układać z nich regularne wzory, ciekawe mozaiki lub też zastosować delikatne, pojedyncze akcenty barwne. Należy przy tym pamiętać o zachowaniu umiaru, gdyż zbyt duża ilość kolorów i formatów zaburzy harmonię kompozycji.

W ofercie kolekcji można również wybrać rodzaj wykończenia powierzchni płyt - dostępna jest wersja gładka, strukturalna oraz nova - eksponująca naturalne kruszywa. Warianty gładkie szczególnie korzystnie będą prezentowały się w nowoczesnych, minimalistycznych realizacjach, w których stworzą efektowne połączenie z elementami ze szkła oraz metalu.

W takich kompozycjach doskonale sprawdzają się proste, geometryczne wzory ułożone z dwóch kontrastowych kolorów. Subtelnie przełamują surowy charakter aranżacji i podkreślą jej modny styl. W otoczenie tradycyjnej zabudowy zdecydowanie lepiej wkomponują się płyty o strukturalnej powierzchni inspirowanej naturą. Utworzą atrakcyjne połączenie z cegłą, elementami kamiennymi oraz z roślinnością.

Aby kompozycja przestrzeni była spójna i efektowna, ważny jest odpowiedni dobór kolorów. W zależności od rodzaju wykończenia płyt, w ofercie PLAZA GRANDE do wyboru jest kilka uniwersalnych barw, które subtelnie wtapiają się w krajobraz zabudowy.

Kolekcja PLAZA GRANDE dostępna jest w kolorze: szary, grafit, melanż klasyczny, melanż zimowy, zaś PLAZA GRANDE STRUKTURA w barwach grafit oraz pastelowy. W odcieniach biały, grafitowy, strzegomski, występuje PLAZA GRNADE NOVA. Linia PLAZA GRANDE poza atrakcyjną estetyką charakteryzuje się również doskonałą wytrzymałością.

Podobnie jak pozostałe produkty producenta, płyty posiadają zabezpieczenie przeciwwilgociowe h-plus. Dzięki tej nowoczesnej technologii PLAZA GRANDE zapewnia trwałe wykończenie nawierzchni, które zachowa atrakcyjny wygląd na wiele lat.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.pozbruk.pl

Orientacyjne ceny:

PLAZA GRANDE - szary: 65 zł netto m2, melanże 75 zł netto m2.
PLAZA GRANDE NOVA - 77,50 zł netto m2.

źródło: POZBRUK