Nowości

Szkło lakierowane SGG PLANILAQUE EVOLUTION firmy Saint-Gobain Glass

03.08.2010

SGG PLANILAQUE EVOLUTION to znakomita alternatywa dla płytek ceramicznych. Jest wodoodporne, eleganckie, trwałe, a przede wszystkim oryginalne. Twórczym zastosowaniom szkła lakierowanego we wnętrzu sprzyja także jego atrakcyjna kolorystyka - 12 modnych kolorów (odcienie jasne i ciemne).

Szkło lakierowane to propozycja dla osób, które szukają niebanalnego i atrakcyjnego materiału wykończeniowego. Znakomicie zastępuje płytki ceramiczne w kuchni i łazience, sprawdzi się także na frontach mebli oraz jako wypełnienie drzwi szaf przesuwnych.

Dekoracyjne, trwałe, eleganckie, wodoodporne – to tylko niektóre zalety szkła lakierowanego  SGG PLANILAQUE EVOLUTION firmy Saint-Gobain Glass. A co najważniejsze, ma ono w sobie ten niezwykły urok, który posiadają tylko naturalne materiały. Kto raz da się uwieść magii lakierowanego szkła na pewno na długo stanie się jego wielbicielem. 

Koronnym atutem SGG PLANILAQUE EVOLUTION jest atrakcyjna kolorystyka. Nieprzezierny, nasycony kolorem wygląd szkła uzyskiwany jest poprzez nakładanie na tylną powierzchnię tafli warstwy wysokoodpornego lakieru, a następnie jego wypalanie w wysokiej temperaturze. Skład użytego lakieru został tak dobrany, aby można było stosować szkło w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Na przykład w łazienkach szkło lakierowane może znakomicie zastępować płytki ceramiczne w tzw. strefach mokrych, czyli w okolicach umywalek i urządzeń kąpielowych. W kuchni można je wykorzystać jako zabudowę strefy gospodarczej lub zastosować na frontach mebli, co nada wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Twórczym pomysłom na zastosowanie szkła lakierowanego we wnętrzu sprzyja atrakcyjna kolorystyka. SGG PLANLAQUE EVOLUTION oferowane jest w palecie 12 modnych barw. Odcienie jasne to: Ekstra Biały, Kość Słoniowa, Szary, Migdałowy, Żółty, Niebieski, Szarość Tytanu, odcienie intensywne: Czerwony, Zielony, Morski, Czarny i Ognista Czerwień. Uwagę warto zwrócić na nowy kolor w gamie, którym jest Ognista Czerwień. Szkło w tym odcieniu – jak sugeruje nazwa – o nasyconej, zdecydowanej barwie, wprowadza do wnętrza ruch i dynamikę. Najlepszy efekt uzyskamy zestawiając je z materiałami o podobnej wymowie estetycznej, takimi jak np. stal czy aluminium.

SGG PLANILAQUE EVOLUTION produkowane jest standardowo w wymiarach 3210x2400 mm i grubości 4 lub 6 mm. Szklane tafle mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro. Można je także piaskować, grawerować, pokrywać sitodrukiem na zimno, laminować oraz – w celu uzyskania wersji bezpiecznej – podkleić specjalną folią, która podczas rozbicia szkła utrzymuje odłamki na miejscu, uniemożliwiając ich rozsypanie.

Szkło SGG PLANILAQUE EVOLUTION spełnia zalecenia normy ISO 16000 w zakresie ochrony środowiska.

źródło: Synergia PR

zdjęcia: V. Vulverick, P. Chedal

Więcej