Nowości

Nowa zaprawa Terca Klinkier z trasem - ochrona przed wykwitami na elewacji

23.04.2014


Wygodne, łatwe prace murarskie i estetyczny, solidny mur - pod tym kątem została stworzona nowa zaprawa Terca do murowania i spoinowania cegieł klinkierowych.

Nowa zaprawa Terca Klinkier z trasem - ochrona przed wykwitami na elewacjiZ końcem marca 2014r., firma Wienerberger wprowadziła na rynek ulepszoną zaprawę Terca Klinkier. Została ona wzbogacona o dodatek trasu, który powoduje wiązanie wolnego wapna w zaprawie i ogranicza w ten sposób możliwość tworzenia się na elewacji wykwitów w postaci białych plam. Mieszanka Terca Klinkier rozrabiana jest wyłącznie z wodą, przez co jej przygotowanie jest znacznie łatwiejsze - nie wymaga, tak jak w przypadku tradycyjnej zaprawy, precyzyjnego dobierania proporcji kilku składników. Same prace murarskie są szybsze, dzięki przeznaczeniu zaprawy do murowania i spoinowania, w jednym cyklu roboczym. Produkt oferowany jest w siedmiu barwach (jasnoszarym, szarym, ciemnoszarym, antracytowym, beżowym, brązowym i czarnym), zatem można go dopasować kolorystycznie do wszystkich cegieł Terca.

Zaprawa Terca Klinkier, stworzona z wysokiej jakości, odpowiednio dobranych składników, gwarantuje prawidłowe wykonanie klinkierowych murów. Dodatek trasu skutecznie chroni przed tworzeniem się wykwitów wapiennych, dzięki czemu można cieszyć pięknem elewacji przez długie lata. Dodatkowo, termin przydatności zaprawy został wydłużony do 12 miesięcy od daty produkcji.

źródło i zdjęcia: Wienerberger