Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Najnowsza linia polerska od Grupy Tubądzin

5 listopada firma Ceramika Tubądzin zaprezentowała najświeższe inwestycje i kolekcje. Firma przedstawiała swoje rozwiązania w zakresie technologii, ekologii i wzornictwa. W spotkaniu udział wzięło ponad dwudziestu przedstawicieli branżowych redakcji w Polsce. 

Najnowsza linia polerska od Grupy Tubądzin
Tubądzin Managment Group Nowe kolekcje marki TUBĄDZIN
www.tubadzin.pl
Tubądzin Managment Group Nowe kolekcje marki TUBĄDZIN
Dane kontaktowe:
42 710 37 00
Cedrowice Parcela 11, 95-035 Ozorków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ekologiczne podejście do produkcji 

Na przybyłych czekali właściciele Grupy Tubądzin – Joanna i Andrzej Wodzyńscy, przypominając historię i początki ich działalności w branży, a także Amadeusz Kowalski – wiceprezes Grupy Tubądzin.

Nawiązując do najnowszej inwestycji firmy, czyli linii polerskiej, powiedział: "Nasz klient jest coraz bardziej wymagający, gdyż przyzwyczailiśmy go do najwyższej jakości produktu. Chcąc nie zawieść tych oczekiwań nieustannie dbamy o rozwój firmy.

Płytki polerowane, które oferujemy, dzięki naszej najnowszej linii polerskiej, różnią się od wszystkich podobnych produktów krajowych producentów. Lustrzana jakość poleru pozwala nam plasować się w europejskiej czołówce".

Zwiedzany przez dziennikarzy zakład Ceramika Tubądzin III, otwarto już w 2016 roku, a specjalizuje się on w produkcji płyt wielkoformatowych. Jest to pierwsza w tej części Europy, tak nowoczesna inwestycja w branży ceramicznej.

Obecnie w fabryce zatrudnionych jest 220 osób, a zastosowanie najnowszych włoskich technologii, umożliwia rozwój i modernizację. Firma dba o środowisko, dlatego inwestuje w rozwiązania oferujące najlepsze standardy w tym zakresie.

Krzysztof Kulig, Główny Doradca Techniczny Grupy Tubądzin oprowadził przedstawicieli mediów po fabryce. Zwiedzanie rozpoczęło się od magazynu surowców, do którego materiały najwyższej jakości importowane są z całej Europy, m.in. Turcji, Ukrainy, Czech, Szwecji.

Materiały wykorzystywane do produkcji są precyzyjnie dozowane i wstępnie rozdrabniane. Osobno przygotowane surowce twarde oraz miękkie trafiają do sterowanego komputerowo, nowoczesnego młyna modułowego. W wyniku tego procesu otrzymujemy masę lejną o wysokich parametrach, która trafia do podziemnych zbiorników w celu homogenizacji - mówił Krzysztof Kulig.

I dodał: Tak przygotowana masa lejna trafia za pośrednictwem systemu pomp do suszarni rozpyłowej, gdzie jest wtryskiwana pod wysokim ciśnieniem. W wyniku działania temperatury następuje odparowanie wody, dzięki czemu powstaje granulat, który następnie trafia do stalowych silosów.

Warto zwrócić uwagę, że gorące powietrze wykorzystywane w suszarni rozpyłowej jest wcześniej odzyskiwane z pieca, co pozwala na zaoszczędzenie znacznych ilości energii.

Zaawansowane technologie barwienia masy, dostępne w fabryce, pozwalają na produkcję płyt o najwyższych walorach estetycznych i doskonałych parametrach technicznych, które możemy podziwiać w takich jak kolekcja Cielo e Terra Doroty Koziara.

Centrum fabryki stanowi nowoczesna prasa Continua+, w której w procesie walcowania powstaje wstęga materiału o doskonałych parametrach, z której wycina się płytki o niespotykanych dotąd w kraju rozmiarach.

Zobaczyć można było również jak wygląda proces szkliwienia i zdobienia płytki. Możliwości nanoszenia wzorów są niemal nieograniczone, można na niej umieścić właściwie każde zdjęcie, wzór czy też dzieło sztuki (czego przykładem jest jedno z łódzkich podwórek, w którym ściany kamienic pokryte są wielkoformatowymi płytami odwzorowującymi obraz światowej sławy polskiego artysty – Wojciecha Siudmaka).

Przedstawiciele firmy na każdym kroku zaznaczali ekologiczne podejście do biznesu. Dziennikarz poinformowani zostali, że „chmura” nad fabryką pochodzi z suszarni rozpyłowej i jest najczystszą parą wodną, a wszystkie odpady powstałe w związku z produkcją podlegają recyklingowi.

To dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zakład uzyskuje najwyższe parametry jakościowe wyrobów. Nowatorski sposób produkcji przyczynia się do obniżenia zużycia gazu ziemnego, a w konsekwencji do znacznego ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Tomasz Ragan, Kierownik Zakładu ds. Produkcji zaprezentował przedstawicielom mediów najnowszą linię polerską. Tubądzin produkuje płytki jest producentem płytki spełniającej najwyższe standardy jakościowe - powiedział Kierownik.

Mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji najlepszej na rynku płytki o wykończeniu polerowanym. Nasi klienci to doceniają i dlatego, aby sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu, zdecydowaliśmy się na budowę kolejnej linii polerskiej.

Dzięki temu podwoiliśmy moce produkcyjne, zwiększając je do ponad 8000 m² poleru dziennie. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii jesteśmy w stanie wytwarzać wielkoformatową płytę polerowną z idealnie płaską powierzchnią.

Przy odpowiednio prowadzonym procesie wypału oraz doborze odpowiednich surowców, urządzeń i narzędzi polerskich, produkujemy płytkę polerowaną pozbawioną zniekształceń powierzchni.

Bez nadmiernej przesadności, w naszej płytce można się przeglądać jak w lustrze - podkreślał Kierownik Zakładu. Dzięki zastosowaniu impregnacji jako dodatkowego zabezpieczenia powierzchni możemy być pewni, że nasze produkty są odporne na plamienie, mogą więc znaleźć więcej praktycznych zastosowań.

Proces polerowania odbywa się w środowisku wymagającym zastosowania wody. Dlatego wraz z nowoczesną linią polerską Tubądzin wybudował ekologiczną oczyszczalnię wody.

Ogromne osadniki oczyszczalni są w stanie przefiltrować i skutecznie oczyścić do 500m³ wody na godzinę. Nie marnujemy wody, zastosowana technologia pozwala ją odzyskiwać i stale zawracać do procesu - powiedział Kierownik Zakładu.

Kończąc zwiedzanie fabryki uczestnicy zapoznali się z ostatnimi etapami produkcji płytki, sortowaniem, czyli klasyfikacją na gatunki oraz pakowaniem płytek. Goście mogli podziwiać pracę maszyn oraz zespołu pracowników.

Następnie zaprezentowano profesjonalne produkty, wielkoformatowe płytki o różnych rodzajach wykończenia. Co jest ważne w pracy projektanta wzornictwa? Jak przebiega proces twórczy? Skąd czerpać idee i pomysły na ciekawy design? O tym wszystkim opowiedziała Anna Skonka-Wojtysiak, Kierownik Działu Wzornictwa w Grupie Tubądzin.

Recepta na udany produkt? Na pierwszym miejscu zawsze jest klient. Jego oczekiwania i wymagania. Dzisiaj produkt nie tylko musi wpisywać się w panujące trendy, ale też być użyteczny, funkcjonalny, a przede wszystkim wykonany z trwałych i solidnych materiałów.

Projektant musi pamiętać, że nie tworzy dla siebie, ale dla innych. Liczne podróże inspiracyjne, udział w światowych wydarzeniach związanych z designem, analiza rynku, poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, współpraca z najlepszymi studiami graficznymi we Włoszech i Hiszpanii, pozwalają oddać w ręce naszych klientów kolekcje wyjątkowe.

Stąd tak bogata i różnorodna oferta produktów Grupy Tubądzin. Zróżnicowana formatami, powierzchniami, strukturami, fakturami i dekoracjami. – Pięknie się różnić – to dewiza, jaka przyświeca nam w tworzeniu kolekcji. Chcemy, żeby nasz odbiorca miał wybór i nieograniczoną możliwość kreowania wnętrza według własnych upodobań – mówiła Anna Skonka-Wojtysiak.

Prowadząca podczas spotkania zaprezentowała najnowsze produkty – cztery kolekcje Macieja Zienia o wymiarach 33x90 cm, premierowe wielkoformatowe nowości, które podczas tegorocznych targów Cersaie 2019 spotkały się z uznaniem i aprobatą wśród odwiedzających oraz najnowsze propozycje marki Tubądzin w popularnym formacie 30x60 cm.

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Ceramika Tubądzin