Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Silikony, akryle, pianki montażowe

Nowość - klej do paneli premium LVT

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-10-28

Obecnie wśród materiałów posadzkowych, najchętniej wybierane są Panele LVT (Luxury Vinyl Tiles). Dzięki unikalnemu designowi i wysokiej wytrzymałości przy stosunkowo niskich kosztach, zdobyły one swoja popularność. Firma Soudal ma w swojej ofercie klej Premium LVT, który gwarantuje trwały i oszczędny montaż podłogi winylowej.

Profesjonalny klej do paneli - Premium LVT 

Panele LVT szturmem zdobywają rynek podłóg, łączą w sobie wygląd naturalnych materiałów i zalety nowoczesnych tworzyw sztucznych. Dzięki nim można zaprojektować wymarzoną podłogę nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w obiektach użyteczności publicznej.

Dodatkowo dostępne są w bardzo szerokiej gamie kształtów, wzorów i kolorów, co pozwala na dopasowanie podłogi do praktycznie każdego stylu. Są jednocześnie niezwykle odporne na uszkodzenia, a także sprawdzają się w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności czy natężonym ruchu.

Wielkim plusem jest możliwość układania ich na już istniejącej podłodze. Skraca to czas pracy, gdyż odchodzi konieczność kucia starej posadzki. Kluczem do użytkowania podłogi winylowej przez długi czas jest prawidłowy montaż.

Firma Soudal z myślą o efektywnym mocowaniu paneli LVT na równych, chłonnych powierzchniach wewnątrz budynku, opracowała profesjonalny klej Premium LVT.

Klej dyspersyjny w postaci pasty, charakteryzuje się on mocnym chwytem początkowym i podwyższoną wytrzymałością. Może być on stosowany do klejenia paneli LVT, nie tylko na podłodze, ale także na suficie i ścianach.

Produkt firmy Soudal nie zawiera rozpuszczalników i jest nieszkodliwy dla środowiska (niska emisja lotnych związków organicznych została potwierdzona certyfikatem EC1 Plus). Dodatkowe zalety kleju Premium LVT to krótki minimalny czas odparowania (10 minut) oraz długi czas otwarty (maksimum 30 minut).

Charakteryzuje się on wysoką odpornością na szeroki zakres temperatur. Idealnie sprawdza się przy systemie ogrzewania płaszczyznowego (podłogowego i ściennego), który ze względu na swoje ekonomiczne i ekologiczne walory jest coraz częściej i chętniej wybieranym rozwiązaniem grzewczym.

Wygląda pomieszczenia w dużej mierze zależy od rodzaju wykorzystanego materiału posadzkowego. Niezwykle ważny jest oczywiście jest jego profesjonalny montaż. Zastosowanie kleju Premium LVT marki Soudal pozwoli nam uniknąć kosztownych błędów i osiągnąć trwały efekt.

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Soudal 

Pozostałe nowości
PRELOC – nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie do wszystkich typów umywalek
PRELOC – nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie do wszystkich typów umywalek
Projektując przestrzeń łazienki należy uwzględnić nie tylko jej funkcje, kolor i design, ale...
Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny