Nowości

Nowa kostka RUSTICA EPOKA firmy POZBRUK z zabezpieczeniem hydrofobowym h-plus

18.04.2014

Na otwarcie sezonu wiosna/lato 2014 firma POZBRUK wprowadziła do swojej oferty betonową kostkę RUSTICA EPOKA inspirowaną tradycyjnym brukiem. Szlachetny wygląd nowego produktu doskonale komponuje się z otoczeniem wieloletniej zabudowy oraz budynków w klasycznym stylu. Postarzana nawierzchnia kostki podkreśla ich dostojny charakter i tworzy unikalną, klimatyczną przestrzeń. RUSTICA EPOKA to doskonały sposób na zaaranżowanie terenu wokół "domu z duszą".

Klasyczne budynki tworzą przyjazny klimat, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Bez względu na to, czy są to nowopowstałe budowle, czy wielopokoleniowe domy, niezmiennie urzekają one swoją uniwersalnością i prostą elegancją. Trwa sezon...

Aby uwydatnić unikalny charakter klasycznej architektury, należy zadbać o odpowiednie wykończenie terenu wokół niej. Chodniki, alejki, murki, a także zielone skwery powinny być adekwatne do stylu budynku i tworzyć z nim spójną kompozycję.

Kostka brukowa RUSTICA EPOKA firmy POZBRUK powstała z myślą o przestrzeniach przy takich obiektach. Jej wyjątkowe właściwości wizualne w połączeniu z doskonałymi parametrami technicznymi gwarantują uzyskanie atrakcyjnego i trwałego efektu.

W duchu klasyki

Nowa kostka RUSTICA EPOKA firmy POZBRUK Kostka RUSTICA EPOKA firmy POZBRUK charakteryzuje się głęboko tłoczoną fakturą nawierzchni, którą uzyskuje się wskutek specjalnego procesu postarzania. Dzięki temu kostka posiada szlachetny wygląd przypominający tradycyjny bruk i efektownie wkomponowuje się w krajobraz klasycznej zabudowy.

RUSTICA EPOKA składa się z dwóch elementów o wymiarach 15x15 i 22,5x15, co umożliwia układanie różnych wzorów. W zależności od koncepcji projektanta oraz warunków technicznych, można tworzyć z niej rozmaite mozaiki lub układy równoległych linii.

Niewielkie rozmiary kostki pozwalają na wyłożenie nawet małych powierzchni, np. wąskich alejek. Ponieważ jej grubość wynosi jedynie 6 cm, znajduje zastosowanie również jako wykończenie podjazdów czy ścieżek.

W ofercie jest dostępnych pięć wariantów kolorystycznych: grafit epoka i melanż zimowy epoka utrzymane w chłodnej tonacji szarości, melanż klasyczny epoka w kolorze szarym z delikatną domieszką czerwieni, melanż letni epoka w ciepłej tonacji czerwieni i żółci oraz melanż jesienny epoka, będący połączeniem czerwieni, żółci i szarości.

Poza walorami estetycznymi, kostka wyróżnia się również wyjątkowymi własnościami fizycznymi. Posiada zabezpieczenie hydrofobowe h-plus. Technologia ta wypiera wilgoć ze struktury betonu i znacznie zmniejsza jego nasiąkliwość na poziomie kapilarnym, co zapewnia mu trwałość i niezmienny wygląd na wiele lat.

źródło: POZBRUK

Firma powiązana:

POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.

Telefon 61 814 45 00
www.pozbruk.pl
info@pozbruk.pl

POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.