Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria kuchenne

AVENTOS HK top - nowy podnośnik do szafek w ofercie Blum

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-10-08

AVENTOS HK top to najnowszy podnośnik w ofercie firmy Blum. Łączy w sobie minimalistyczną formę z maksymalną funkcjonalnością. Wraz z zupełnie nową jednostką SERVO-DRIVE zapewni pełen komfort podczas otwierania i zamykania szafek. Chociaż w siłowniku zintegrowano nowe rozwiązania, jak wbudowany ogranicznik kąta otwarcia czy mechanizm zapobiegający niezamierzonemu otwarciu podczas montażu, jest on niewielkich rozmiarów. AVENTOS HK top dostępny będzie w sprzedaży od połowy października 2019 r. 

Niewielkie rozmiary i minimalistyczny design AVENTOS HK top połączono z dużym zakresem współczynnika mocy, dzięki czemu nadaje się nie tylko do małych szafek, ale i do dużych i ciężkich frontów.

Jest alternatywą dla tradycyjnych drzwi otwieranych na bok w szafkach górnych, gwarantując większą swobodę ruchu przy otwartym froncie i większy dostęp do zawartości szafki.

Optymalność montażu

W podnośniku AVENTOS HK top skupiono się na prostej i precyzyjnej obróbce oraz montażu. Symetryczne siłowniki z pozycjonowaniem pozwalają na precyzyjny montaż w korpusie po przyłożeniu do wieńca górnego i przedniej krawędzi.

Nie trzeba robić otworów wstępnych. Dzięki nowej pozycji montażowej, otwory dla każdego rozwiązania i wysokości korpusu będą identyczne. Można zastosować fronty o grubości od 8 mm do 30 mm. Przy użyciu dwóch siłowników, można zamontować front o szerokości sięgającej 1800 mm, co pozwoli zachować symetryczny układ szczelin w szafkach górnych i dolnych.

Przy montażu jednostki SERVO-DRIVE do siłownika nie trzeba narzędzi, dzięki mechanizmowi CLIP.

Komfortowa regulacja

Wszystkich ustawień podnośnika AVENTOS HK top można dokonać z już zamontowaną zaślepką. Regulacja odbywa się całkowicie od przodu, dzięki czemu jest precyzyjna i wygodna.

Po otwarciu frontu na ramieniu siłownika można dostosować: siłę odpowiednią do wagi i wielkości frontu, kąt otwarcia frontu oraz standardową regulację wysokości, nachylenia i ustawienia bocznego.

Zintegrowana funkcjonalność

Każdy element AVENTOS HK top został zoptymalizowany tak, aby miał kompaktowe wymiary, a przy tym był maksymalnie funkcjonalny i wygodny w użyciu. Otwieranie nie będzie wymagało dużej siły nawet przy dużych i ciężkich frontach, a zamykanie będzie lekkie i ciche.

Zintegrowany ogranicznik kąta otwarcia umożliwia bezstopniowe ustawienie kąta - maksymalny to 107 stopni. Aby montaż był jeszcze bezpieczniejszy, siłownik wyposażono w mechanizm zapobiegania niezamierzonemu otwarciu. Jego ustawienie odpowiednio do wagi frontu gwarantuje, że front zatrzyma się zawsze na wybranej wysokości.

AVENTOS HK komponuje się z wnętrzem każdego mebla. Zaślepka dostępna jest w trzech kolorach: jasnoszarym, jedwabiście białym i ciemnoszarym.

Siłownik AVENTOS HK top w szafce

Jeszcze większa wygoda obsługi

Funkcjonalność AVENTOS HK top może być jeszcze większa dzięki połączeniu z technologią ruchu. Podnośnik sprawdzi się w rozwiązaniach bezuchwytowych oraz z uchwytami. Dostępne są dwa typy rozwiązań - pierwszy z zintegrowanym systemem cichego domyku - BLUMOTION oraz drugi, dostosowany do technologii TIP-ON pozwalającej na mechaniczne otwieranie po naciśnięciu frontu.

Wariant z BLUMOTION można wyposażyć w elektryczne wspomaganie SERVO-DRIVE, umożliwiające automatyczne i pełne otwarcie frontu po jego naciśnięciu oraz automatyczne zamknięcie po przyciśnięciu włącznika umieszczonego na boku korpusu. Nowy podnośnik AVENTOS HK top dostępny będzie w sprzedaży od połowy października 2019 r.

Więcej na temat podnośnika można przeczytać tutaj.

źródło i zdjęcia: Blum

Pozostałe nowości
Papa asfaltowa SuperBIT SBS
Papa asfaltowa SuperBIT SBS
Papa asfaltowa SuperBIT SBS wyprodukowana została specjalnie  do krycia deskowania na dachach...
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny